Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Labiekārtojot iekšpagalmu, nepadomā par nobrauktuvi

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 18.10.2021.

Labiekārtojot iekšpagalmu, nepadomā par nobrauktuvi
Burtu lielums

Aizvadītajā nedēļā laikraksta „Stars" redakcijā saņēmām vēstuli no Veidenbauma ielas 1a mājas iedzīvotājiem Madonā.

Kā norāda iedzīvotāji, šis raksts tapis, domājot par amatpersonu attieksmi pret līdzcilvēkiem.
„Māja Madonā, Veidenbauma ielā 1a, pēdējā laikā tiek pakāpeniski sakārtota. Pienāca kārta labiekārtot mājas iekšpagalmu, lai tas kalpotu ilgtermiņā un atbilstu mājas iedzīvotāju ērtībām. Pavasarī sākās projektēšana, ar septembri jau darbošanās. Sākumā izskatījās, ka būs arī slīpā nobrauktuve pie mājas ieejas durvīm. Dažas dienas pirms darbu pabeigšanas iesāktā nobrauktuve tika nojaukta, un palika tikai kāpnes pie ieejas durvīm. Kāpēc nojauca? Ja labiekārtoja visu laukumu pilnībā par jaunu, tad tam būtu jāatbilst iedzīvotāju labākiem dzīves apstākļiem, vai ne?
Manuprāt, arī mājas vecākajai Anitai Gailumai bija jāseko visam līdzi un jārūpējas par savas mājas iedzīvotāju labklājību. Izskatās, ka viņai tam nebija laika. Kā dzīvot pilnvērtīgi mājas iedzīvotājiem ar īpašām vajadzībām – invalīdiem ar pārvietošanās grūtībām? Arī viņi grib tikt svaigā gaisā (mums ir tā priekšrocība, ka ir pagalma puse, kur pasēdēt), bet kā līdz turienei tikt, ja arī pie mājas stūra ir akmeņu kaudze, kurai pāri iet ir riskanti. Bet ja tas beidzas ar traumu?
Manuprāt, ja veicam kādus uzlabojumus, tad jādomā ar perspektīvām, ka tāda slīpā nobrauktuve kalpos arī uzbraucot ar bērnu ratiem vai uzvelkot iepirkuma somu un tā tālāk.
Domājam, ka projekts mājai Veidenbauma ielā 1a ir sagatavots un izpildīts nepārdomāti.
Vai ir iespējams kaut ko mainīt?" raksta Veidenbauma ielas 1a iedzīvotāji.
Sazinoties ar mājas vecāko Anitu Gailumu, viņa pastāsta, ka šī radusies problēma ir pārrunāta ar mājas iedzīvotājiem.
– Mājas iekšpagalma labiekārtošana tika veikta Madonas novada pašvaldības izsludinātā projekta ietvaros. Projektā netika iekļauta nobrauktuves izbūvēšana. Veicot darbus, kopīgi ar būvniekiem un mājas apsaimniekotāju domājām, ka šādu nobrauktuvi izbūvēt varētu. Tomēr apstājāmies pie tā, ka nobrauktuvei nepieciešams arī roku balsts. Bez tā nobrauktuve būtu nepilnvērtīga, pat bīstama. Kas uzņemtos atbildību, ja ar kādu atgadītos nelaime? Diemžēl neko vairs arī mainīt nav iespējams, – norāda Anita Gailuma. – Nepavisam nav tā, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām nevarētu nokļūt iekšpagalmā. Ir tikai divi pakāpieni, kas ir ļoti kvalitatīvi izbūvēti, ir zemi. Pa tiem var pārvietoties arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Šīs nobrauktuves neesamība neierobežo pārvietošanos. Arī šī akmeņu kaudze pavasarī tiks apbērta ar zemi, un nevienam tā netraucēs. Atzīstam savu vainu, ka, rakstot projektu, neaizdomājāmies par šādu nobrauktuvi. Diemžēl nevarējām veikt savas korekcijas darbu laikā, jo tas ir projekts, ir stingra uzraudzība. Nevaram darīt, kā ienāk prātā. Dzīvojot daudzdzīvokļu mājās, bieži nākas saskarties ar dažādām problēmām, un vienmēr būs kāds, kuram nepatiks paveiktais.

19.10.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px