Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kurš atbildīgs par nekārtību?

ZANE BIKOVSKA

Autors • 05.09.2022.

Kurš atbildīgs par nekārtību?
Burtu lielums

Sakopta apkārtne ir katras pilsētas vizītkarte. Tas norāda, ka atbildīgie dienesti un pašvaldība regulāri apseko teritoriju un rūpējas par estētisku vidi, tādējādi radot mājīgumu pilsētas iedzīvotājiem un arī viesiem. Pirms neilga laika saņēmām zvanu no kāda laikraksta „Stars" lasītāja, kurš piefiksējis nepievilcīgu skatu iepretim Madonas dzelzceļa stacijai – blakus kāpnēm, kas ved lejup uz staciju, skatam paveras īstena izgāztuve – samestas atlūzas un dažādi citi atkritumi.

Mūsu lasītājs uzsvēra – pirmais, ko cilvēki ierauga, izkāpjot no vilciena, ir nepievilcīga, pat atbaidoša atkritumu kaudze, kas nerada to labāko iespaidu, un vēlējās noskaidrot, kam jāuzņemas atbildība par šo nekārtību. Lai uzzinātu atbildes uz šiem jautājumiem, sazinājos ar Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri.
– Kārtībnieki jau ir izrunājuši šo situāciju ar teritorijas saimniekiem, un viņiem noteiktā termiņā ir jāsakārto savs īpašums. Ainavu arhitektiem savukārt ir lūgts izvērtēt, kā varam sakārtot un labiekārtot šo vietu, vienojoties ar saimniekiem un iegūstot viņu atļauju. Plānojam, ka uz perona varētu izvietot soliņus, lai cilvēkiem būtu, kur apsēsties, un arī lietus laikā varētu patverties zem jumta. Arī tirgus būdiņu atrašanās pie dzelzceļa stacijas nav īpaši labi, tam būtu vajadzīgs izveidot atsevišķu vietu, kas ir piemērota āra tirdzniecībai. Idejas jau ir, vajadzīgs ir piesaistīt Eiropas finansējumu un uzbūvēt tirgus laukumu, kas būs piemērota vieta tam. Es ļoti ceru, ka kopā ar pašvaldību izdosies atrast risinājumu šīs vietas sakārtošanai. Vasaras posmā stacija tiek ļoti bieži un daudz izmantota, un ir tiešām bēdīgi, ka cilvēkiem paveras šāds skats. Skumji, ka pats „Latvijas dzelzceļš" nevēlas sakārtot savas teritorijas, zāle tiek nopļauta tikai gar pašu sliežu malu. Viņiem ir pienākums rūpēties par sev piederošajām teritorijām. Tas ir koks ar diviem galiem, – komentē Guntis Ķeveris.

Viņš uzsver, ka Madonas dzelzceļa stacija šobrīd patiešām izskatās diezgan spocīga. Jau ir nokomplektēta darba grupa, kas iesaistīsies teritorijas labiekārtošanā, tiek plānots pavasarī staciju atsvaidzināt ar puķu podiem un, kā jau minēju, panākot vienošanos ar teritorijas saimniekiem, to labiekārtot, padarot mājīgu gan madoniešiem, gan pilsētas viesiem.
– Šobrīd nevaram piesaistīt Eiropas finanses, bet tik daudz, cik sakārtot elementāro, visticamāk, varēsim. Izteicām ierosmi atkritumu konteinerus ievietot slēgtos nožogojumos, kas gan izskatīsies vizuāli pievilcīgāk, gan varbūt motivēs ļaudis nemest atkritumus zemē. Kad apkārt viss ir sakārtots, roka neceļas mēslot. Esmu saņēmis personīgu komentāru par šo situāciju ar staciju un joprojām uzskatu, ka visiem kopā tā ir jāatrisina. Būvgruži tur ir samesti jau ilgu laiku, nesaprotu, kāpēc tos joprojām nevar aizvākt? – stingri nosaka Guntis Ķeveris.
Viņš aicina iedzīvotājus neklusēt un paust savus ieteikumus, idejas par stacijas iekārtošanu. Svarīgi ir tas, ko vēlas cilvēki, tāpēc tiks izskatīta ikviena ierosme.

6.09.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px