Otrdien Centrālā vēlēšanu komisija apstiprināja 10. Saeimas vēlēšanu rezultātus. Iepriekšējā laikraksta numurā mēs jau publicējām nākamās Saeimas sastāvu, bet vairāki lasītāji interesējas, kuri deputāti parlamentā pārstāvēs tieši Vidzemes vēlēšanu apgabalu, lai zinātu, pie kā nepieciešamības gadījumā griezties vispirms.
Pavisam 10. Saeimā no Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlēja 27 deputātus. Vēl vairāk deputātu ir tikai Rīgas vēlēšanu apgabalā – 29.
Parlamentā no Vidzemes vēlēšanu apgabala ir ievēlēti 12 deputātu no apvienības „Vienotība": Arvils Ašeradens, Dzintars Ābiķis, Ingmārs Čaklais, Ilma Čepāne, Valdis Dombrovskis, Ina Druviete, Guntars Galvanovskis, Dzintra Hirša, Ainars Latkovskis, Artis Pabriks, Edvards Smiltēns, Andris Vilks; četri deputāti no politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs": Jānis Ādamsons, Ivans Klementjevs, Aleksandrs Sakovskis, Juris Silovs; seši deputāti no Zaļo un Zemnieku savienības: Andris Bērziņš, Jānis Dūklavs, Iveta Grigule, Armands Krauze, Ingmārs Līdaka, Vitauts Staņa; trīs deputāti no nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK": Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Visvaldis Lācis; divi deputāti no partiju apvienības „Par labu Latviju": Māris Kučinskis, Guntis Ulmanis.
Pēc jaunās valdības apstiprināšanas iespējamas arī izmaiņas deputātu sastāvā, jo tieši no Vidzemes vēlēšanu apgabala ir ievēlēts gan potenciālais jaunais premjers, gan vairāki potenciālie ministri. Taču šīs izmaiņas neskars deputātu kandidātus no Madonas novada, kuri 10. Saeimas vēlēšanās piedalījās vairākos Saeimā iekļuvušo partiju un apvienību sarakstos, jo vēlētāju svītrojumi lielai daļai ir bijuši liktenīgi – sarakstā viņi ir pārbīdīti uz vēl zemāku vietu. Piemēram, 9. Saeimas deputāts Igors Aleksandrovs pēc plusu un svītrojumu saskaitīšanas no 16. vietas „Vienotības" sarakstā ir pārcēlies uz priekšpēdējo, 29., vietu.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA