Aprīlī daudzi iedzīvotāji, kā ierasts, devās izņemt naudu Swedbank bankomātā „Maxima X" telpās Madonā, Poruka ielā 4, bet pārsteigti ievēroja, ka bankomāts šajā vietā vairs neatrodas. Ne viens vien izbrīnīts griezās apkārt, tā arī nesapratis – kur palicis bankomāts, kas daudziem atrašanās vietas ziņā bija visērtākais, lai izņemtu skaidru naudu?
Vairāki iedzīvotāji lūdza laikrakstu „Stars" noskaidrot, kas bijis par iemeslu bankomāta noņemšanai. Vai tas varbūt esot tikai īslaicīgi noņemts? Jau iepriekš, samērā nesen, tika mainīta šī bankomāta atrašanās vieta no Poruka ielas 3b Madonā. Tāpat iedzīvotāji vēlējās noskaidrot, kādēļ ne iepriekš, ne pēc notikušā fakta nebija atrodama nekāda informācija par bankomāta pazušanu, jo ierasts, ka šādos gadījumos cilvēki vismaz tiekot informēti par tuvāk esošo citu bankomātu ar kādu uzrakstu vietā, kur iepriekš bankomāts atradies.
Kāda veikala pārdevēja bija skarba savos novērojumos: – Teikšu atklāti, bankomāta noņemšana ļoti negatīvi iespaidoja tirgotājus, kas ir tirgotavā un arī apkārtējos veikalos. Pa šo laiku mums bijis ne viens vien gadījums, kad cilvēks, noskatījis preci, to atliek, lai aizietu un izņemtu naudu. Kad atklāj, ka bankomāta ierastajā vietā vairs nav, dodas uz tuvākajiem bankomātiem pie veikala „Rimi". Jāpiebilst, ka vismaz pagājušajā nedēļā bankomāts šajā lielveikalā ilgstoši nedarbojās, savukārt pie bankas filiāles esot rindas. Tā mums klienti, atnākuši atpakaļ, arī atklāti pasaka: „Atvainojiet, tik lielā rindā gaidīt man nav laika!" Un preci nenopērk. Zinu, ka ļoti daudziem cilvēkiem šī bankomāta atrašanās vieta bija ļoti ērta. Sanāk, ka tagad bankomāti ir izvietoti tikai lielveikalos vai to tuvumā, kāpēc vairs ne centrā?
Swedbank mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska skaidroja, kāpēc bankomāts no šīs vietas pazudis: „Ņemot vērā klientu vajadzības un bankomāta lietošanas paradumus pilsētā, tika pieņemts lēmums nomainīt izmaksu bankomātu ar jaunu iemaksu un izmaksu bankomātu – šis ir lielāks ieguvums pilsētniekiem, jo šobrīd pilsētā pieejami divi naudas iemaksas un izmaksas bankomāti. Bijušā izmaksas bankomāta Poruka ielā tuvumā ir bankomāts Saules ielā 6 („Rimi" veikals), kā arī bankomāts pie bankas filiāles Saules ielā 16. Savukārt jauns naudas iemaksas un izmaksas bankomāts uzstādīts pilsētas otrā aktīvajā daļā, kur ir liela cilvēku plūsma, – „Maxima XX" veikala telpās Rūpniecības ielā 49.
Jautāta, varbūt iepriekšējā vietā, Madonas vēsturiskajā centrā, bankomātu ar laiku varētu atjaunot, Swedbank pārstāve atbildēja noliedzoši, taču solījās, ka turpmāk līdzīgos gadījumos iedzīvotāji par šādām izmaiņām vismaz tikšot informēti.
25.04.2017.