Laikraksta „Stars" redakcijā nesen tika saņemts zvans no Sarkaņu pagasta iedzīvotājas, kuru satrauc koku nozāģēšana Sarkaņos pie kapiem.
– Saistībā ar nesen uzsākto ceļa remontu diemžēl pie Sarkaņu kapiem tiek nozāģēti vecie koki. Tomēr tie deva ēnu, kaut nedaudz aizturēja garāmbraucošo automašīnu radītās skaņas un ļoti skaisti izskatījās. Tomēr visi koki tiek nozāģēti. Vai tiešām bija nepieciešams to darīt? – satraukumā jautāja kundze.
Patlaban notiek reģionālā autoceļa Pļaviņas-Madona-Gulbene (P37) pārbūve posmā no Madonas līdz Cesvainei. VAS „Latvijas Valsts ceļi" pārstāvji norāda, ka visi projektā paredzētie darbi, tai skaitā koku ciršana, ir nepieciešami, lai izbūvētu satiksmei drošu ceļu ilgtermiņa lietošanai.
Sazinoties ar Sarkaņu un Dzelzavas pagasta pārvalžu vadītāju Sandi Kalniņu, saņemam skaidrojumu: – Šis darbs ir "Latvijas Valsts ceļu" kompetencē. Jā, lai izbūvētu ceļu konstruktīvās kārtas, koks, ievērojot visus spēkā esošos normatīvus, atrodas pārāk tuvu ceļam vai rada bīstamību, tas tiek nocirsts. Protams, fakts, ka koki tiek nocirsti, nav patīkams, tomēr jāņem vērā, vai ir droši, ka šie koki aug tik tuvu ceļam. Koki noveco, rada bīstamību. Jau iepriekš, stiprākas vētras laikā, koki bija lūzuši. Manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai ceļš ir drošs visiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un šos kokus bija nepieciešams nozāģēt. Tomēr es esmu par to, lai koki tiktu arī stādīti vietā. Pavisam nesen „Latvijas Valsts ceļi" veica brīnišķīgu darbu un Taurenē gar ceļa malu sastādīja kokus. Arī tur tika veikti ceļa pārbūves darbi un iepriekšējā koku aleja izzāģēta. Domāju, ka šādu praksi noteikti varētu īstenot arī pie mums, iestādot jebkuru koku, lai tas augtu un atjaunotos. Esam gatavi sadarboties un līdzdarboties, lai situāciju uzlabotu un sakārtotu. Priecājamies un novērtējam darbu, kas norit tagad. Pēc būvdarbiem ceļš būs sakārtots un drošs. Ceļi ir mūsu prioritāte.
3.06.2022.