Madonietis Valdis Aivars ar laikraksta starpniecību vēlējās noskaidrot, vai Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļa vēl joprojām piedāvā koku lapu izvešanas pakalpojumu.
Pagājušajā nedēļā Valdis Aivars pastāstīja: – Šobrīd esam sagrābuši lielas lapu kaudzes, ko salikām maisos. Iepriekšējos gados atlika šos maisus novietot ielas malā, un īpašuma uzturēšanas nodaļas darbinieki tos aizveda. Taču šogad tie ilgu laiku stāvēja, tāpēc sazvanīju nodaļu. Tur man atbildēja, ka tiekot vestas tikai pašvaldības apsaimniekojamajā teritorijā savāktās lapas. Pie iedzīvotāju mājām piektdien iela bija pilna ar maisiem – ko tad ar tiem iesākt? Vai pakalpojums kā tāds vairs neeksistē? Vai lapas būtu jādedzina?
Īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks atbildēja, ka stāstītais gluži neatbilst patiesībai, jo iedzīvotāju savāktās lapas tiekot izvestas vēl joprojām: – Kad vien laiks atļauj, lapas tiek izvestas. Brīdī, kad uznāca sals, jau sākām kaisīt ielas, lai nesavāktās lapas neiesaltu. Taču patlaban nekas netraucē, tāpēc maisus ar lapām izvedam.
Arī īpašuma uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce apstiprināja, ka lapas tiekot izvestas: – Pagājušajā nedēļā bijām nedaudz sabijušies no solītajiem laikapstākļiem, tāpēc kādu brīdi maisus lapu savākšanai iedzīvotājiem nedalījām. Tāda situācija izveidojās tāpēc, ka tika solīts sniegs un mēs sapratām, ka jāpaspēj savākt un izvest lapas no pašvaldības apsaimniekojamās teritorijas. Taču šonedēļ maisus atkal dalām. Iedzīvotāji jau zvana un par tiem interesējas, ja vēl kādam ir interese, noteikti šīs nedēļas laikā var lūgt piegādāt maisus. Domājams, piektdien lapas izvedīsim un nākamajā pirmdienā vadīsimies pēc laikapstākļiem – vai var turpināt dalīt maisus.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto