Laikraksta „Stars" redakcijā vērsās kāds Sarkaņu pagasta iedzīvotājs, lai lūgtu risināt daudziem „Priežu aptiekas" apmeklētājiem sasāpējušo jautājumu – publiskajā stāvvietā pretim aptiekai ļoti bieži klienti nemaz nevar novietot savu auto, jo to aizņēmuši tā sauktās Ķīnas mūra mājas dzīvokļu īpašnieku ilgstošai stāvēšanai novietotie spēkrati.
– Šorīt man vajadzēja aizvest slimu cilvēku pēc insulta uz aptieku pēc medikamentiem, bet nebija jau, kur piestāt. Stāvlaukums ir aizņemts ar personīgajām dzīvokļu īpašnieku automašīnām. Uz to brītiņu nostājos turpat blakus automašīnām; bet nācās uzklausīt kādas „Ķīnas mūra" mājas iedzīvotājas replikas, ka tādējādi aizšķērsoju ceļu viņas automašīnai. Lieki piebilst, ka bija acīmredzams – mašīna novietota ilgai stāvēšanai, ir apsarmojusi. Vēlētos, lai tomēr tiktu ieviesta zināma kārtība. Lai arī apmeklētājiem, kas nereti ir ar nopietnām slimībām, veci cilvēki, kam grūti pārvietoties, nevajadzētu auto novietot tālu, mērojot gaisa gabalu līdz aptiekai, – pauda vīrietis.
Lai gan lielas nelaimes brīdī līdzcilvēki lieliski māk apvienoties, izturēties ar līdzcietību un sapratni cits pret citu, šādas ikdienas ainiņas pierāda – no likuma viedokļa taisnība ir abām pusēm, jo publiskā autostāvvietā savu automašīnu var novietot ikviens. Taču, iespējams, šādā gadījumā solidāri būtu mājas iedzīvotājiem, kas auto vēlas novietot ilgstošai stāvēšanai, tomēr to darīt mazliet attālāk esošajās, arī publiskajās, stāvvietās. Tādas atrodas paralēli Veidenbauma ielai un blakus basketbola laukumam, bērnudārzam Ausekļa ielā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.11.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto