Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kas notiks ar klaidonīšiem ziemā?

Redakcija

Autors • 28.11.2012.

Burtu lielums

Man daudzu madoniešu vārdā būtu lūgums. Varbūt Madonas novada atbildīgās personas, kas solīja rūpēties par dzīvnieku patversmes būvi, varētu beidzot reāli palīdzēt ar jumta uzlikšanu, citādi tiek bojāta visa celtne.

Daudzi līdzjūtīgi cilvēki ir izteikuši priekšlikumu, ka vienu Jauno gadu iztiktu bez salūta, ja par to naudu tiktu palīdzēts pabeigt dzīvnieku kaut pagaidu mītni. Vācijas cilvēki savu daļu palīdzības ir jau sagādājuši. Būsim taču cilvēcīgi!
Es ar bērniem atbraucu ciemos pie mammas uz Madonu, bet nevaram bez pārdzīvojumiem iziet pastaigāties Madonas ielās. Gandrīz katrā ielā var pamanīt izbadējušos kaķus, kas tikko spēj pārvietoties. Klīst pazuduši vai saimnieku nepieskatīti suņi. Tā izsalkuši, ka žēl skatīties. Ejam ar bērniem veikalā, sapērkam barību un mēģinām katru pabarot. Bail domāt, kas būs, kad uznāks aukstums un sniegs. Pirmkārt, visiem klaidonīšiem bads klāt, otrkārt – nebūs, kur patverties no aukstuma, – vēstulē laikrakstam rakstīja Aiga, kas dzīvo Rīgā.
Komentējot situāciju, ka Madonas ielās ir daudz bezsaimnieka kaķu, Madonas Dzīvnieku aizsardzības biedrības (DAB) pārstāvis, veterinārārsts Kaspars Udrass rosināja cilvēkus saprast, ka Madonas novada dzīvnieku patversme nespēs tos visus uzņemt.
– Diemžēl, šie kaķi pārsvarā ir mežonīgi, jo savairojušies bezsaimnieka kaķenēm. Līdz ar to joprojām jāturpina darboties principam „Noķer-sterilizē-atlaiž", apsveicama ir arī līdzcilvēku iniciatīva izlikt kaķu mājiņas, kur šiem minčiem aukstumā patverties, bet ir jāsaprot – patver-smē katru klaiņojošo kaķi uzņemt nevarēsim, jo, pirmkārt, tad tā tiktu pārpludināta, otrkārt, to varētu sākt ļaunprātīgi izmantot neapzinīgi saimnieki, – cilvēkus būt saprotošiem aicināja Kaspars Udrass.
Taču, iepazīstinot ar to, kāda ir bijusi pēdējo notikumu attīstība patversmes tapšanā, Madonas DAB pārstāvji uzsvēra vairākus iepriecinošus jaunumus.
– Ir atrisinājies gan jumta, gan ūdens jautājums, tāpat pašvaldība palīdz ar siltuma nodrošināšanu, līdz ar to, iespējams, jau drīzumā, ap janvāri, varēsim sākt uzņemt pirmos patversmes iemītniekus. Ir izveidotas trīs sētas suņiem, kurās viņiem mitināties. Ēkas iekštelpu remonts gan būs laikietilpīgs jautājums, ko vēl jāmēģina risināt, bet vismaz pamazām jau patversme varēs sākt darboties, –
pastāstīja dzīvnieku patversmes pārstāvis Mirko Hēnišs. Lielu daļu darbu izdevies īstenot ar Madonas pilsētas pārvaldnieka Gunta Ķevera atbalstu, par ko Madonas DAB saka viņam lielu paldies. Pārvaldnieks informēja par padarīto: – Jau ir izbūvēti trīs laukumi suņiem, kuros drīzumā klaiņojošos mājdzīvniekus uzņemt. Ir vēl, protams, palikušas sīkas lietas, labiekārtošanas darbi, kas jāpabeidz, bet ir prognozes, ka jau drīzumā patversme varētu sākt darboties. Ar AS „Madonas ūdens" lielu atbalstu tika ievilkts ūdensvads un kanalizācija, atlicis vien uzstādīt ūdensapgādes sistēmas iekštelpās. Par pilsētas līdzekļiem tika iegādāts jauns jumta segums, ko uzklāja SIA „Madonas namsaimnieks".
Madonas DAB joprojām novērtēs iedzīvotāju ziedojumus, jo dzīvnieku patversmes vajadzības nebeigsies tikai ar tās atklāšanu, pat gluži pretēji – sākot tajā uzņemt dzīvniekus, augs arī vajadzības. Palīdzi ziedojot!

LV47HABA0551032505035
Madonas DAB
Reģ. Nr.: 40008182025
Mērķis: Ziedojums/dāvinājums dzīvnieku patversmei

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px