Kāds madonietis griezās redakcijā ar jautājumu, kādēļ pilsētas plānojumā nav paredzēts izvietot vairāk soliņu iedzīvotāju ērtībām: – Pļaujot zāli Raiņa ielā, ievēroju, ka veci cilvēki ieiet veikalā iepirkties un, iznākot ārā ar lielām somām, tiem nav, kur piesēst. Arī centrā pie agrākā universālveikala nav sēdēšanai paredzētu solu – vienīgi tirgotāju soli, kas nav domāti garāmgājējiem.
Viņš turpināja: – Saieta laukumā soliņi ir tikai priekšpusē strūklakai, tālāk līdz pat bibliotēkai – neviena sola, kur apsēsties, lai atpūstos. Tāpat beņķīšu nav arī pie Brāļu kapiem, un parkā, kur iziet uz Gaujas ielu, ir vien divi soliņi, tālāk – nekā. Ejot uz Jaunlazdonu, pa ceļam ir tikai autobusa pieturas. Par soliņiem padomāts vienīgi skvēriņā netālu no strūklakas.
Ar Madonas iedzīvotāja saskatītajām nepilnībām vērsāmies pie Madonas pilsētas pārvaldnieka Gunta Ķevera, kas skaidroja: – Ielas ir veidotas tā, kā paredzēts Eiropas Savienības rekonstrukcijas projektā. Paredzēts, ka būvniecībā piecu gadu laikā mēs neko mainīt nevaram. Protams, nekas daudz nemainīsies, ja ko pieliksim klāt, taču šā gada budžetā nav paredzēti līdzekļi jaunu soliņu izvietošanai. Turklāt nevarētu teikt, ka pilsētā nav soliņu. Kas attiecas uz kādreizējā universālveikala teritoriju – tā ir privāta zeme, nevis pašvaldības īpašums, un tur mēs neko izvietot nevaram.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.07.2013.
Autore: RITA TURKINA
DĀVJA VECKALNIŅA foto