Redakcijā vērsās kāda Madonas iedzīvotāja, lai izteiktu neizpratni par to, kā tiek slaucīta smilts Madonas kapsētā. Pēc viņas teiktā, jau trešo pavasari sievietei, apkopjot kapavietu, lieki jāslauka baltā smilts, jo tā uzslaucīta nereti pat virsū kapu pieminekļiem.
– Kapavieta, ko apkopju, atrodas centrālo trepju malā. Šis ir jau trešais gads, kad, aizejot pavasarī kapiņus sakopt, redzu, ka trepes slaucītas, slotu vicinot uz visām pusēm. Tāpēc arī smilts ir lidojusi, kur pagadās, un melnzeme ir piedzīta ar to pilna, apputināts ne tikai manu tuvinieku kapa piemineklis, bet arī citi, kas atrodas blakus kāpnēm. Nevaru vairs samierināties, ka katru gadu melnā zeme jāattīra. Nav jau ko pa virsu uzbērt, jo to tik reti atved. Ja skatās uz kapsētu no lejas, pie kāpņu sākuma, var redzēt, ka pa malām visas kapavietas ir apputinātas dzeltenas. Man kā vecam cilvēkam ir grūti regulāri ar šo problēmu cīnīties, esmu arī runājusi ar kapu pārzini, – pastāstīja madoniete.
Kā skaidroja Madonas kapu pārzine Aira Janovska, smilts uz kapavietas nokļuvusi nevis neuzmanīgas slaucīšanas rezultātā, bet gan dēļ sniega tīrīšanas ziemā: – Ziemā kāpnes ir jātīra un arī jākaisa smilts. Sniegu tīrot, nevaru to aiznest līdz posmam, kur uz abām pusēm aiziet celiņš, jo tas fiziski nav iespējams. Tādu variantu man ieteica šī sieviete, kad skaidroju, ka sniegu tīru no kāpņu apakšas un tas tiek mests uz abām pusēm, jo kāpnes ir ļoti garas, bet sniega pēdējos gados – ārkārtīgi daudz. Šopavasar kāpnes ir arī slaucītas, bet no tā smilts uz kapavietu malām nav radusies, jo smiltis saslauku un izberu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.04.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto