Laikrakstam „Stars" pagājušajā nedēļā zvanīja satrauktais Barkavas iedzīvotājs Jānis Andersons, kas pārliecināts, ka kaimiņos dzīvojošais Frīdrihs Hāze saimniekojot nodara ļaunumu viņa veselībai.
– Manam kaimiņam ir uzcelta jauna katlumāja, kurā, manuprāt, tiek dedzinātas tādas vielas, kas rada kaitīgus dūmus. 22. un 26. decembrī, sajutis šos dūmus vai gāzi, pēc tam jutos ļoti slikti, sāka ļoti nākt miegs. Dūmi bija sagājuši arī kūtiņā, un lopi nepatikā sprauslāja. Saņēmu arī ārsta atzinumu, ka man parādījušās veselības problēmas. Sazinājos ar pagasta pārvaldes vadītāju un vides dienesta speciālistiem, pēc kā trīs dienas bija miers un varēju atviegloti uzelpot. Bet jau 31. decembra pusdienas laikā atkal sajutu nepatīkamos dūmus. Neesmu pārliecināts par to, kāda viela šajā krāsnī tiek kurināta un vai tā nevar radīt paliekošus draudus manai veselībai, – problēmas būtību izklāstīja Jānis Andersons.
Sazinājāmies ar Barkavas pagasta pārvaldes vadītāju Staņislavu Smelteru, kas klātienē bija devies apskatīt Frīdriha Hāzes vadīto saimniecību. Staņislavs Smelters dalījās secinājumos: – Frīdriham Hāzem ir uzstādīts šķeldas katls ar konteineru, kas apsilda māju. Neveiksmīgi ir tas, ka katls ir izvietots gravā, tāpēc dūmeņa gals iznāk vienā līmenī ar Jāņa Andersona mājas pagalmu, jo viņa māja savukārt atrodas tādā kā uzkalnītē. Kā vien uznāk rietumu vēji, kas Barkavas pusē ir valdošie, dūmi tiek pūsti viņa pagalmā. Jānis Andersons arī uzskata, ka kaimiņš dedzina kaut ko, kas rada indīgus dūmus, taču arī pats pārliecinājos, ka Frīdrihs Hāze kurināšanai izmanto šķeldu, kurā bija nedaudz sajaukušās pelavas. Šāds maisījums nav veselībai bīstams vai aizliegts, to atzina arī vides dienesta speciālisti, kas ar mani sazinājās. Vienīgi nepatīkami ir tieši pagalmā nākošie dūmi. Manuprāt gan, dūmu nav tik daudz, lai radītu nopietnu kaitējumu vai nepatīkamas izjūtas kaimiņam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.01.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA