Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Joprojām pilsētā dedzina lapu kaudzes

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 09.11.2015.

Burtu lielums

Pagājušās nedēļas nogalē laikraksta "Stars" redakcija atkal saņēma sūdzības par to, ka pilsētā dedzina vecās lapas, kas pašvaldības saistošajos noteikumos ir aizliegts.

Pagājušās ceturtdienas pēcpusdienā Madona bija pārņemta kodīgiem dūmiem, kas izplatījās pa vējam. Lapu degšana bija novērota pie atsevišķām privātmājām. Arī piektdien graviņas malā pie strūklakas bija aizdedzināta lapu kaudze.
– Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki to nedara, un tas nenotiek mūsu uzdevumā, – sacīja Guntis Ķeveris. – Visiem ir izdalīti lielie maisi, kur savākt lapas, ko aizved kompostēšanai.
Lapas pieder pie bioloģiski noārdāmiem atkritumiem. Tādi ir arī zāle, zari, koku, krūmu atgriezumi un citi augu valsts atlikumi, kas laika gaitā sadalās. Dedzinot izdalās toksiskas gāzes, ko ieelpojam mēs visi. Īpaši tas ir kaitīgi bērniem.
Rudenī savākto lapu dedzināšana apdzīvotās vietās nav vēlama, jo degšanas procesā rodas gāzes, kas piesārņo gaisu, ietekmējot cilvēku pašsajūtu, kā arī atstāj izdegušas vietas.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px