Izskatās, ka ziema ir pagājusi un atnācis pavasaris. Februārī un arī martā ir jau uzstādīti jauni siltuma rekordi, līdz ar to ielu un ceļu tīrīšana, ietvju kaisīšana līdz nākamajai sezonai, visticamāk, ir zaudējusi savu aktualitāti.
Kopumā šī ziema ir bijusi salīdzinoši silta – bez dziļām sniega kupenām un ilgstoši liela sala, izņemot dažas nedēļas, bet tas nenozīmē, ka cilvēkiem izdevies pilnībā izvairīties no šim gadalaikam raksturīgām ķibelēm un nelaimēm, tāpat savu reizi bijis jāiet pa laikus nenokaisītiem trotuāriem, jākrīt un diemžēl jāgūst arī traumas, kā tas februārī ir gadījies arī kādai mūsu lasītājai.
Viņa lūdza redakciju noskaidrot, kā šoziem Madonas pilsētā tikušas kaisītas ielas un ietves – vai tas ticis darīts arī brīvdienās, kā, piemēram, 8. februārī, kad Saieta laukumā notika kārtējais tirgus un daļa, baidoties no kritieniem, izvēlējušies iet pa ielas braucamo daļu; kāpēc slidenā laikā ietves pat darbdienās Madonas centrā bieži vien tikušas kaisītas tikai pēc pulksten desmitiem? Atbildēt uz šiem jautājumiem lūdzu Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri.
– Lēmumu par ielu un ietvju mehanizētu tīrīšanas un kaisīšanas uzsākšanu pieņemu es. Trotuārus šoziem sākām tīrīt un kaisīt aptuveni trijos naktī reizē ar ielām, bet atšķirīga situācija izveidojās tāpēc, ka uz ielām, pateicoties intensīvai transporta kustībai, sniegs izkūst ātrāk. Ielas un ietves tika kaisītas arī sestdienās un svētdienās. Ja kāds šaubās, var atnākt un pārliecināties. Visiem traktoriem ir GPS, līdz ar to var apskatīties, kad un kur ir braukts, – tas viss ir redzams. Vienīgi mēs nevaram paspēt īsā laikā nokaisīt visā pilsētā tā, lai uz ielām un trotuāriem izkustu viss sniegs un ledus. Ja līst lietus, tad var kaisīt, cik grib, – ledus uz bruģa tāpat nekūst, jo viss tiek aizskalots, – pastāstīja Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.03.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA