Pirms kāda laika laikraksta lasītājas jautājumu par to, vai beidzot Madonā būs urnas, kur izmest suņu ekskrementus, adresējām Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniecei Gitai Lutcei. Saņēmām solījumu, ka šis jautājums tiks skatīts.
Nu ir tapis zināms, ka solījums patiesi ir turēts, un pirms nedēļas Madonas īpašumu uzturēšanas nodaļai piegādātas 20 urnas, kas būs paredzētas tieši suņu ekskrementu izmešanai.
– Urnas ir no metāla, tās drīzumā tiks stiprinātas pie stabiem uz Rūpniecības ielas apvedceļa un Priežu kalniņā. Viena urna izmaksāja aptuveni 55 latus, tās tika iegādātas Jelgavā no veterinārās klīnikas SIA „Sanarius", kas ir oficiālie šādu specializēto urnu izplatītāji Latvijā. Protams, nedaudz komiska ir situācija, ka drīzumā tiks uzstādītas specializētās urnas suņu ekskrementiem, kamēr paralēli daudzviet trūkst urnu sadzīves atkritumu izmešanai pastaigas laikā. Tāpēc, iespējams, šajās urnās tiks iemesta arī kāda pudele, papīrītis – tas nebūs pats trakākais un diemžēl to izkontrolēt arī nevarēsim, bet vismaz šie atkritumi nemētāsies uz ielas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.05.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA