Šonedēļ ar laikrakstu „Stars" sazinājās lasītāja no Madonas, kas nesen bijusi kopt kapus. Zinot, ka tuvojas kapusvētki, viņa vēlējās noskaidrot, vai līdz tam tiks sakārtota kapu apkārtne.
Sieviete norādīja, ka zemes ceļš no Lazdu ielas ir ļoti bedrains un grūti izbraucams, tāpēc to vajadzētu „aizlāpīt", savukārt turpat blakus esošā zaļā zona esot neappļauta. Tāpat iedzīvotāji ir interesējušies, kad var gaidīt atvedam smilti.
– Ceļš no Lazdu ielas līdz stāvlaukumam un arī ceļš uz jauno kapu daļu šīs nedēļas laikā tiks nobērts ar granti, kas šobrīd tiek drupināta kartingu trasē, un nolīdzināts. Tātad līdz kapusvētkiem ceļi noteikti būs sakārtoti. Savukārt teritorija pašlaik tiek appļauta – lielākā daļa teritorijas jau ir nopļauta ar traktoru, tagad strādnieki pļauj grūtāk pieejamās vietas. Smilti vedīsim tieši pirms kapusvētkiem, nevis vairākas nedēļas iepriekš, kā varbūt bija ierasts citus gadus. Vienkārši gadu no gada ir problēma – ja smilts atvesta krietni ātrāk, atrodas tādi, kas lielu daļu aizved uz mājām, un rezultātā kapu kopšanas vajadzībām smilts pietrūkst. Bet nākamajā nedēļā sāksim pamazām, pa kādai kravai, smilti vest iekšā. Gan vecajā, gan jaunajā kapu daļā tiks izgāztas pa 10 kravām baltās smilts. Izklausās daudz, bet realitātē smilts tiek ļoti ātri izlietota. Ja vēl nebūtu bezkaunīgo, kas to aizved arī uz mājām, būtu pavisam labi. Smilts ir sarunāta no Praulienas pagasta karjera, – to, ka jau pirms kapusvētkiem saimnieciskie jautājumi būs atrisināti, apliecināja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Autore: LAURA VOITIŅA