Pēdējās pāris nedēļās Madonas mājokļos, kur izmanto centralizēto ūdensapgādi, tika novērots, ka dzeramais ūdens ik pa reizei iekrāsojies iedzeltenā vai pat rūsganā krāsā. Šonedēļ satraukumu par ūdens kvalitāti laikrakstam „Stars" pauda Raiņa un Rūpniecības ielas kvartāla iedzīvotāji.
– Mums reizēm pa krāniem tek rūsgans, brūngans ūdens, visbiežāk tieši nedēļas nogalē. Zinu, ka arī citu māju iedzīvotāji piedzīvojuši šādas problēmas. Cilvēki jau dažādi runā, kas tam varētu būt par iemeslu, bet gribētos zināt konkrēti, – zvanītāja uzsvēra.
AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks informēja, ka sakarā ar tehnoloģiskām problēmām ūdens atdzelžošanas procesā Madonas ūdensvadu tīklā brīžiem tika padots neatdzelžots ūdens, kas pasliktināja tā kvalitāti, iekrāsojot to dzeltenīgu. Viņš nomierināja, ka šāds ūdens nebūt nav kaitīgs veselībai. Tas būtībā ir tāds pats, kāds pa krāniem tecēja pirms gadiem 15, kad Madonā vēl nebija moderno attīrīšanas iekārtu.
Tomēr šobrīd šādas iekārtas ir, tāpēc ar tām saistītās tehniskās problēmas ir novērstas, lai arī turpmāk madonieši baudītu ierastās kvalitātes un vizuālā izskata dzeramo ūdeni. Ja tomēr iedzīvotāji vēl pamana izmaiņas ūdens kvalitātē, par to lūdz informēt AS „Madonas ūdens" tehnisko uzraugu Jāni Bergmani, pa tālruni 64807070 vai 28670766.