Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Dalītos atkritumus varēs nodot arī uzņēmuma teritorijā

ZANE BIKOVSKA

Autors • 20.07.2021.

Burtu lielums

Joprojām aktuāls temats ir dalīto atkritumu konteineru neatbilstoša izmantošana – cilvēki tajos met teju visu pēc kārtas un konteineros nonāk arī daudz tādu atkritumu, kas nepavisam nav paredzēti mešanai šķirojamo atkritumu konteineros.

Rezultātā tie bieži vien tiek pārpildīti, radot neētisku un nepatīkamu skatu. Nepatiku pret valdošo situāciju pauduši arī Ezera, Zaļās un citu apkārtnes ielu iedzīvotāji. Aicināju uz sarunu SIA „Madonas namsaimnieks" vadītāju Oskaru Janoviču, kurš sniedza savus komentārus.
– Es pilnībā ticu tam, ka liela daļa cilvēku dalīto atkritumu konteinerā met visu, kas pagadās pa rokai. Tas, kas tiek samests šajos konteineros, mūsu acīm paveras vien pēc šo konteineru iztukšošanas. Katras nedēļas piektdienā konteinerus iztukšojam, dažkārt mēdzam to izdarīt jau ceturtdien, lai līdz nedēļas beigām tie būtu tukši, –
stāsta SIA „Madonas namsaimnieks" vadītājs Oskars Janovičs.
Jautāts par to, vai tiek plānoti kādi papildu pasākumi situācijas uzlabošanai, Oskars Janovičs atbild –
pagaidām Madonā netiekot domāts par papildu dalīto atkritumu konteineru izvietošanu. Tā vietā no šā gada augusta cilvēkiem tiks piedāvāta iespēja nodot šķirotos atkritumus uzņēmuma „Madonas namsaimnieks" teritorijā un arī pārvaldībā esošajā laukumā, kurā līdz šim ļaudis novieto savas vecās elektropreces. Ar Vides dienestu ir saskaņotas visas nepieciešamās atļaujas, un augustā tiks uzsākta atkritumu pieņemšana arī uzņēmuma teritorijas laukumā.
Ir izskanējis, ka cilvēku pastkastītēs tiek ievietoti aicinājumi šķirot atkritumus. Uz jautājumu, vai tā ir „Madonas namsaimnieka" iniciatīva, Oskars Janovičs atbild noraidoši, taču neslēpj prieku par šādu entuziasmu.
– Uzņēmums nekad nav privāti uzrunājis cilvēkus šķirot atkritumus, mēs to vienmēr darām publiski, tai skaitā ievietojot šāda veida aicinājumus presē. Arī uz uzņēmuma atkritumu savākšanas mašīnām ir šis aicinājums. Bet varu atzinīgi uzteikt tos, kuri ievieto līdzcilvēku pastkastēs aicinājumus pievērst uzmanību šai problēmai. Tie, visticamāk, ir māju vecākie vai citi cilvēki, kuriem rūp valdošā situācija, – spriež Oskars Janovičs.

21.07.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px