Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Cūcīgas attieksmes dēļ novāc mantu konteinerus

LAURA KOVTUNA

Autors • 05.04.2016.

Cūcīgas attieksmes dēļ novāc mantu konteinerus
Burtu lielums

Laikrakstam „Stars" vairāki Madonas iedzīvotāji pārsteigti ziņoja, ka mēģinājuši ziedot drēbes un mantas lietoto mantu konteinerā, kas atrodas pie Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Madonas komitejas telpām, Parka ielas 4 pagalma pusē, tomēr konteineri bijuši slēgti. Uzrakstā bijis norādīts, ka turpmāk mantas atstāt varēs LSK Madonas komitejas telpās darba laikā – otrdienās un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 14.

Līdz šim ziedotājiem, kuri strādā vai vēlas palikt anonīmi, bija iespēja atstāt lietotas, bet vēl noderīgas drēbes un mantas arī pēc darbdienas vai brīvdienās. Tā kā iepriekš nebija noteiktas vietas, kur atstāt lietotās mantas ārpus humānās palīdzības izsniegšanas punkta darba laika, tās tika atstātas pie durvīm vai sociālā dienesta darba telpās. Taču kopš pērnā gada decembra divi uzstādītie lietoto mantu konteineri strauji tika piepildīti, un iedzīvotāji novērtēja šo iespēju atbrīvoties no vēl labām mantām, nemetot tās ārā, kamēr trūcīgākas ģimenes tādējādi tika pie noderīgām lietām, drēbēm.
Diemžēl pēdējās nedēļās vairāki cilvēki šos konteinerus bija sākuši izmantot, lai atbrīvotos no lietām, kas mājās kļuvušas liekas, bet kam īstā vieta tomēr būtu atkritumos, nevis humānās palīdzības vākšanas punktā.
– Kamēr netiks uzstādītas videonovērošanas kameras, konteinerus esam noņēmuši. Diemžēl, atrodas cilvēki, kuri tos atkritumus, ko negrib mest savos atkritumu konteineros, met lietoto mantu konteineros – pilnīgi visu, kas ir lieks un nav lietojams, šausmīgā stāvoklī. Līdz šim tas tā nebija novērots, negatīvā tendence parādījās kādu laiciņu pirms Lieldienām. Tas morāli sagrauj brīvprātīgos darbiniekus, kam šīs lietas ir jāšķiro, jānes smagumi uz atkritumu konteineriem, un beigās par to ir jāsamaksā pašvaldībai. Nav risinājums noņemt lietoto mantu konteinerus pavisam, jo tad maisus tāpat atstāj pie durvīm. Šobrīd ir izteikts priekšlikums uzstādīt videonovērošanas kameru, lai kaut mazliet disciplinētu un spētu kontrolēt iedzīvotājus, ko viņi liek šajos konteineros. Negribētos, lai labu lietu nogremdētu Madonā nesakārtotās atkritumu apsaimniekošanas sistēmas dēļ, – komentēja LSK Madonas komitejas izpilddirektore Rita Vecozola.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px