Ar laikrakstu „Stars" sazinājās lasītāja S. Zavadska, lai paustu sašutumu par nežēlīgu izturēšanos pret viņas mājlopiem: – 26. septembrī Cesvaines pusē tika sašauta man piederoša tele, neatlika nekas cits, kā lopu likvidēt, lai tas nemokās.
Turklāt, kā uzsver sieviete, arī iepriekšējos gados viņai vairākas reizes iznācis atrast teļus, mētājoties pa tīrumiem. – Vairāki lopi man zuda, iepriekš neko nevarēja pierādīt. Tagad šāvējs it kā zināms, esot mednieks, un sanāk, ka uz darbu braukā ar ieročiem. Es gan uzskatu, ka tas nav mednieks un cilvēks, bet gan slepkava, ja šauj lopus, – pauž S. Zavadska.
Tā kā laikrakstu „Stars" policija iepriekš nebija informējusi par šādu reģistrētu noziedzīgu nodarījumu, lūdzām Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākās inspektores Sintijas Virses komentāru: – Policijā tika saņemta šāda informācija. Šobrīd par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230. panta 1. daļas „Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu", kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 3 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem vai bez tās. Kriminālprocesā arī ir noskaidrota aizdomās turamā persona, tas ir kāds 1987. gadā dzimis vīrietis. Pašlaik tiek turpināta izmeklēšana, lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus, kā arī iemeslu, kādēļ dzīvnieks tika sašauts. Šobrīd gan nav pamata bažām, ka šajā teritorijā mednieki regulāri staigātu un patvaļīgi šautu lopus – šāds gadījums ir viens.
Autore: LAURA KOVTUNA