Nu jau ilgstoši valdības pārstāvji diskutē par stingrākiem smēķēšanas ierobežojumiem, kas attiektos uz smēķēšanu bērna klātbūtnē, uz daudzstāvu dzīvojamo māju balkoniem un lodžijām un tamlīdzīgi. To, ka tā ir sāpīga problēma apkārtējiem iedzīvotājiem, akcentēja arī kāda madoniete.
Pēc sievietes stāstītā, viņai jāsadzīvo ar kaimiņiem, kuri regulāri smēķē uz sava dzīvokļa balkona, savukārt dūmi nāk iekšā pa viņas balkonu, kas vasarā karstuma dēļ tiek turēts vaļā. Uz centieniem vienoties par kādu kompromisu kaimiņi nereaģējot.
Jāuzsver, ka šobrīd Saeima ir konceptuāli atbalstījusi vairākus rosinājumus smēķēšanas ierobežošanai – aizliegumu smēķēt publiskās vietās citu personu klātbūtnē, ja nav saņemta šo personu atļauja, tāpat atbalstīts rosinājums aizliegt smēķēt publiskās vietās, kur atrodas bērni vai grūtnieces.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.06.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA