Oktobra sākumā laikrakstā „Stars" bija publicēts plašs materiāls par Madonas novada domes sēdē notikušo diskusiju par sabiedrisko kārtību.
Vairāki lasītāji, to izlasot, lūdz precizēt, kad Madonas novadā pašvaldības saistošo noteikumu ievērošanu kontrolēs lielāks skaits pašvaldības kārtībnieku, ja jau pašvaldības policija, kā noprotams no publikācijas, netiks veidota; kāpēc kārtībai līdzi seko tikai viens kārtībnieks, ja, izveidojot šādu štata vienību, darbā uz pusslodzi tikuši pieņemti divi pašvaldības kārtībnieki.
– Pašvaldības policija kā atsevišķa institūcija veidota netiks. Šai ziņā nostādnes nav mainījušās, jo tā zināmā mērā tomēr būtu atbildības nogrūšana uz pašvaldībām par lietām, kuras jārisina Valsts policijai. Likumā par policiju ir atruna un uzskaitītas arī funkcijas, kuras, ja tiek izveidota pašvaldības policija, Valsts policijai attiecīgajā teritorijā nav jāveic, un tas nav pašvaldības interesēs. Bet pašvaldības kārtībnieku skaits gan tiks palielināts, un cerams, ka tas notiks jau visai drīz. Patlaban notiek saskaņošana ar Valsts policiju par vēl divu policijas darbinieku pieņemšanu darbā uz pusslodzi amatu apvienošanas kārtībā par pašvaldības kārtībnieku. Esmu nosūtījis arī pašvaldības kārtībnieka amata aprakstu, – pastāstīja Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts, uzsverot, ka pēc akcepta saņemšanas Madonas novadā būs trīs pašvaldības kārtībnieki uz pusslodzi, jo pienākumus turpinās veikt arī pašreizējais pašvaldības kārtībnieks Dimitrijs Kohanovs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.11.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA