Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Braukts par zaķi vai tomēr šofera viltība?

LAURA KOVTUNA

Autors • 27.02.2018.

Braukts par zaķi vai tomēr šofera viltība?
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā kāda laikraksta lasītāja ar autobusu, kas no Madonas atiet pulksten 6, devās uz Rīgu. Samaksājusi prasītos 6,70 eiro, saņēmusi biļeti, pēc neilga brītiņa aizmigusi. Viņu pamodinājusi kontrole, kas pārbaudīja biļeti – viss kārtībā. Sasniegusi galamērķi. Pēc pasākuma, kas bijis nepieciešams darba darīšanām, apmeklēšanas organizatori prasījuši iesniegt ceļā iztērētos līdzekļus par transportu, attiecīgi – autobusa biļeti. Liels bijis sievietes pārsteigums jau dienasgaismā ieraudzīt, ka biļetē norādīts – sieviete it kā pirkusi braucienu tikai līdz Aiviekstei, kas ir tieši par apaļiem 5 eiro lētāk, nekā aizbraukt uz Rīgu…

Biļeti viņa, saprotams, tā arī neiesniegusi un kompensāciju nesaņēmusi. Sanāk, ka šo naudu „uzdāvinājusi" šoferim, kā arī pietura „Aiviekste" maršrutu plānošanas sarakstos parādīsies kā pieprasīta un to vismaz tuvākajā laikā nelikvidēs, viņa nosmej.

Braucēja atzīst – pašai vajadzējis biļeti pie saņemšanas pārbaudīt, tomēr, tā kā devusi precīzu naudu un vadītājs nav izdevis 5 eiro (pēc kā varētu padomāt, ka šoferis nejauši pārklausījies prasīto galamērķi, tāpēc biļetē iesitis tieši Aivieksti), pat neiedomājusies, ka kaut kas varētu nebūt kārtībā. Turklāt agrā rīta stunda darījusi savu.
Pārsteidzis arī tas, ka kontrole biļeti pat pārbaudījusi (krietni aiz Aiviekstes) – vai tā būtu bijusi laimīga sagadīšanās, ka braucēja nav izsēdināta no autobusa vai viņai nav piespriests sods par braukšanu par zaķi? Katrā ziņā sieviete ar savu īpatnējo pieredzi, braucot autobusā, vēlējās brīdināt pārējos pasažierus – būt modrākiem un uzmanīgākiem, lai šādas kļūmes gadījumā par cietējiem nekļūtu viņi paši.
Iepazīstināta ar laikraksta „Stars" lasītājas stāstu, VSIA „Autotransporta direkcija" sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone atzīst – diemžēl šādi gadījumi notiek, un šis ir viens no izplatītākajiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem, ko konstatē „Autotransporta direkcijas" kontrolieri. No savas puses „Autotransporta direkcija" par šo konkrēto gadījumu ir vērsusies pie pārvadātāja, kā arī noskaidro, vai biļeti pārbaudījuši „Autotransporta direkcijas" kontrolieri vai tas bijis paša pārvadātāja kontroles dienests.
Iepriekš plašsaziņas līdzekļiem „Autotransporta direkcijas" pārstāve paudusi, ka šogad paredzēts palielināt pārbaužu skaitu reģionālajos autobusos. Pērn tajos konstatēti 213 pārkāpumi, kad: autobusos atradušies pasažieri bez braucienam derīgas biļetes; pieturvieta, kas norādīta biļetē, nebija atbilstoša autobusa vadītājam nosauktajai; pasažierim, kurš samaksājis par braucienu, nepamatoti izsniegta nulles vērtības biļete.
Kā informē „Autotransporta direkcija", šobrīd jau vairākos novados sabiedriskā transporta pakalpojumi tiek nodrošināti ar transportlīdzekļiem, kuros ierīkota videonovērošana. Paredzēts, ka perspektīvā tāda prasība tiks noteikta kā obligāta, lai būtiski samazinātu biļešu tirdzniecības pārkāpumus. Savukārt braucējiem tiek atgādināts – ir svarīgi prasīt biļeti autobusa vadītājam, to pārbaudīt un saglabāt līdz brauciena beigām. Tā pasažieris var izvairīties no naudas soda līdz 20 eiro, ko var uzlikt par braukšanu bez biļetes. Turklāt reģionālo maršrutu tīkla samazināšanas kontekstā iedzīvotājiem, iegādājoties biļeti autobusā, ir iespēja parādīt, ka reisi ir nepieciešami un pieprasīti.


28.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px