— Kā vērtējat noteikto 50 % atlaidi pensionāriem braukšanai reģionālās nozīmes autobusos Madonas novada teritorijā?
Madoniete Nadežda: – Šāds lēmums pensionārus iepriecina. Paldies deputātiem par tādu atbalstu! Nupat pirms pusstundas biju pašvaldības Sociālajā dienestā un uzrakstīju iesniegumu. Tad, kad karte būs gatava, man piezvanīs un informēs, kad jādodas to saņemt. Zinu, ka karti varēs izmantot reģionālajos autobusos visā Madonas novada teritorijā, bet es jau braukšu tikai Madonas pilsētā.
Zigmunds no Aizkujas: – Ja šāda atlaide ir noteikta visiem pensionāriem, tos nešķirojot, tad es atbalstu. Es pats gan tagad strādāju Vācijā, kur man ir labi atalgots darbs, bet Latvijā pazīstu daudzus pensionārus, kuri saņem atšķirīgas pensijas – gan mazas, gan arī lielākas. Pašvaldībai viņi ir jāatbalsta!
Madoniete Zigrīda: – Tas ir labs lēmums. Arī es izmantošu noteikto atlaidi. Vēl tikai jāaiziet uz Sociālo dienestu, jāuzraksta iesniegums, jāsaņem karte, un tad ar februāri Madonā varēšu braukt par puscenu. Varbūt varēja pat dod iespēju pensionāriem braukt bez maksas. Pensionāri pārsvarā ar tiem autobusiem jau brauc.
Madoniete Anita: – Es to atbalstu un vērtēju pozitīvi. Ļoti labi, ka Madonas novada domes deputāti, pieņemot šādu lēmumu, nolēma pensionārus nešķirot strādājošajos un nestrādājošajos. Katram situācija, kāpēc viņš strādā, ir sava, un to darīt jau cienījamos gados nebūt nav viegli.
28.01.2025.