Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ar neadekvātu uzvedību biedē kaimiņus

LAURA KOVTUNA

Autors • 26.09.2017.

Burtu lielums

Laikraksta „Stars" redakciju sazvanīja Sauleskalna iedzīvotāja Anna, pie kuras dzīvoklī 16. septembrī centusies iekļūt viņas jaunā, bet nepazīstamā kaimiņiene. Lai gan notikušajā iesaistījās pat policija, kundze nav droša, ka līdzīga kaimiņienes uzvedība nevarētu atkārtoties.

„Tovakar ap pulksten 19 gaidīju atnākam sievieti, kura man bija solījusies atnest brūklenes. Tādēļ, kad pie sava dzīvokļa durvīm izdzirdēju soļus un klauvējienu, nodomāju, ka atnākusi paziņa. Tomēr, durvis atverot, ieraudzīju tādu brangu dāmu, gadus 40-50 vecu, kuru nepazinu. Viņa mani sagrāba aiz rokas, ar otru roku satverot durvju rokturi, un stūma mani atmuguriski dzīvoklī. Prasīju, kas viņa tāda ir un ko dara. Uz ko viņa atbildēja: „Ko tu te dari?" Paliku mēma, jo es taču te dzīvoju! Jautāju atkal: „Ko tev vajag?" – „Tevi vajag!" Nu jau man kļuva neomulīgi, sāku kliegt pēc palīdzības. Diemžēl neviens no kaimiņiem tā arī neiznāca palīgā, bet no tā mana bļāviena svešā sieviete laikam tā kā sabijās, tādēļ man izdevās izrauties no viņas tvēriena un aiztaisīt dzīvokļa durvis. Biju tā pārbijusies, ka trīcēja rokas, kājas, man arī tomēr jau daudz gadu, veselība vairs nav tā. Dzirdēju, ka viņa staigā arī pa pārējiem dzīvokļiem, klauvējas. Izsaucu policiju, jāteic, ka atbrauca tiešām ātri un aizgāja pie šīs sievietes skaidroties. Nodomāju – nu būs viss kārtībā. Bet nupat saņēmu slēdzienu, kurā notikušais aprakstīts tā – nepazīstama sieviete uzvedusies neadekvāti, un ka es it kā atsakos uzsākt tiesvedību. Nekas nav minēts, ka viņa mani turēja un izraustīja teju vai līdz nervu šokam. Uzskatu, ka viņai vajadzēja vismaz atvainoties par šādu rīcību, ja reiz neadekvāti uzvedās. Vai tā ir tikai atrakstīšanās, un lai vecīšus turpmāk rausta, kā grib?" jautā Anna no Sauleskalna.
Viņa no cilvēkiem dzirdējusi, ka šī sieviete nesen ievākusies šajā mājā, tāpēc ir satraukums par savu turpmāko drošību. Anna atklāja: „Pēc tā vakara runāju ar kaimiņieni, viņai mazs bērniņš, gribējuši tovakar iet pastaigāties, bet bijis bail iziet no dzīvokļa, tādēļ sēdējuši klusu, kā pelītes. Zinu arī citu kaimiņu, kurš vienkārši ieslēdzās. Mēs jau
nezinām – vai šī sieviete ir ar novirzēm, vai bija sanarkojusies? Pēc skata it kā solīda sieviete. Ziniet, agrāk šai mājā bija dzīvoklis, kurā dzīvoja dzērāji, bet pat tad šādu nekārtību nebija un par savu drošību tā nebija jābaidās. Pirmo reizi mūžā man ir šāds gadījums.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Randare komentēja lasītājas aprakstīto situāciju: „Uz šo gadījumu izbrauca operatīvā grupa, tika noskaidrots, ka šīs darbības vainīgā persona, 1960. gadā dzimusī sieviete, veikusi psihiska uzbudinājuma stāvoklī. Pēc šī notikuma viņai tika sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība, viņas veselības stāvoklis ir uzlabojies, tāpēc papildus policijas iejaukšanās nebija nepieciešama. Ir pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt administratīvo lietvedību, jo darbības netika tieši vērstas pret konkrēto iedzīvotāju, bet gan tās ir izraisījis psihiskā uzbudinājuma stāvoklis. Runājot par atvainošanos, policija šādas darbības neveic, savedot kopā cilvēkus. Ir iespēja vērsties probācijas dienestā, ja ir vēlme šīs attiecības uzlabot, vai vienkārši kaimiņiem savstarpēji izrunāties.
Vainīgā persona ir nonākusi policijas redzeslokā, un turpmāk pievērsīsim uzmanību, kādas varētu būt viņas darbības. Šis gadījums ir fiksēts, nebūtu uzskatāms, ka arī turpmāk būs šāds apdraudējums, kas padarītu dzīvi neciešamu pārējiem kaimiņiem. Tomēr, ja šādas darbības atkārtojas, viennozīmīgi ir jāzvana policijai, un uz to tiks reaģēts."

27.09.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px