Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: adventa laika tradīcijas

Redakcija

Autors • 23.11.2020.

Burtu lielums

Šosvētdien, 29. novembrī, jau Pirmā advente. – Kādas adventa laika tradīcijas ir jūsu mājās, un vai gaidāt Ziemassvētkus? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Inese no Madonas: – Nekādu īpašu adventa tradīciju nav, bet Ziemassvētkus, neraugoties – latviešu vai krievu, atzīmējam 24. decembrī.

Agnese no Madonas: – Jā, zinu, ka šosvētdien ir Pirmā advente. Parasti katru svētdienu līdz Ziemassvētkiem iededzam svecītes adventa vainagā, ko paši darinām. Ejam ar bērniem uz mežu pēc skujiņām, un tad kopīgi tiek darināts vainags. Tā kā ģimenē ir četri bērni, kuri ļoti gaida Ziemassvētkus, eglīte mājās tiek nesta jau laikus.

Rita no Madonas: – Zinām, ka svētdien ir Pirmā advente, kad adventa vainagā tiks iedegta pirmā svece. Pēdējos gados to iededzinām pašu gatavotā vainagā no kastaņiem un citām dabas veltēm. Ziemassvētkus, protams, gaidām. Jācer, ka situācija ļaus un varēsim tikties paplašinātā ģimenes lokā kopā ar vecvecākiem.

Arita no Kalsnavas pagasta: – Parasti šajā laikā aizdedzinām svecītes adventa vainagā. Reizēm to darinām paši, reizēm iegādājamies gatavu. Ja paši taisām, tad no egles vai priedes zariņiem. Visvairāk jau ģimenē Ziemassvētkus gaida bērni. Nezinu, iespējams, raksta jau vēstules Ziemassvētku vecītim.

Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE


24.11.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px