Šosvētdien, 29. novembrī, jau Pirmā advente. – Kādas adventa laika tradīcijas ir jūsu mājās, un vai gaidāt Ziemassvētkus? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Inese no Madonas: – Nekādu īpašu adventa tradīciju nav, bet Ziemassvētkus, neraugoties – latviešu vai krievu, atzīmējam 24. decembrī.
Agnese no Madonas: – Jā, zinu, ka šosvētdien ir Pirmā advente. Parasti katru svētdienu līdz Ziemassvētkiem iededzam svecītes adventa vainagā, ko paši darinām. Ejam ar bērniem uz mežu pēc skujiņām, un tad kopīgi tiek darināts vainags. Tā kā ģimenē ir četri bērni, kuri ļoti gaida Ziemassvētkus, eglīte mājās tiek nesta jau laikus.
Rita no Madonas: – Zinām, ka svētdien ir Pirmā advente, kad adventa vainagā tiks iedegta pirmā svece. Pēdējos gados to iededzinām pašu gatavotā vainagā no kastaņiem un citām dabas veltēm. Ziemassvētkus, protams, gaidām. Jācer, ka situācija ļaus un varēsim tikties paplašinātā ģimenes lokā kopā ar vecvecākiem.
Arita no Kalsnavas pagasta: – Parasti šajā laikā aizdedzinām svecītes adventa vainagā. Reizēm to darinām paši, reizēm iegādājamies gatavu. Ja paši taisām, tad no egles vai priedes zariņiem. Visvairāk jau ģimenē Ziemassvētkus gaida bērni. Nezinu, iespējams, raksta jau vēstules Ziemassvētku vecītim.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
24.11.2020.