Kā pirms Madonas svētkiem laikrakstam „Stars" uzsvēra kāda lasītāja, diemžēl pie bijušās Hipotēku bankas ēkas (Poruka ielā 2) jau ilgstoši zeļ nezāles.
– Kādreiz pie šīs vēsturiskās ēkas bija tik krāšņa puķu dobe, tagad vai nezāles vien aug. Pārsvarā Madonā ir padomāts par skaistiem apstādījumiem; vai arī šajā vietā nevarētu ja ne sastādīt ziedošus augus, tad vismaz izravēt sakuplojušās nezāles? – jautāja sieviete.
Sazinoties ar Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri, uzzinājām, ka šajā vietā zeme pieder privātam īpašniekam, nevis ir pilsētas pārvaldījumā: – Līdz ar to mums tādus darbus paveikt būtu nereāli – cik daudz naudas tas prasītu, lai visu privātīpašnieku īpašumus sakārtotu. Piekrītu, kamēr šajā ēkā vēl atradās Hipotēku banka, skaisti ziedēja puķes, tie darbi tika paveikti pēc darbinieces Rutas, kā puķu drauga, iniciatīvas. Kopš bankas tur vairs nav, arī dobe ir aizlaista.
Pārvaldnieks solīja lūgt Madonas novada pašvaldības kārtībniekiem ar īpašnieku sazināties un brīdināt, lai īpašums tiktu sakopts. Kā nekā, to paredz Madonas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 34 „Par apstādījumu ierīkošanu, uzturēšanu un aizsardzību Madonas novadā".
Tajos noteikts, ka zemes (nekustamā īpašuma) īpašniekiem, nomniekiem un lietotājiem ir pienākums par saviem līdzekļiem attiecīgā īpašuma teritorijā nodrošināt esošo apstādījumu uzturēšanu, kopšanu un atjaunošanu, nepieļaut apstādījumu aizaugšanu ar nezālēm, kā arī citas prasības.
Neilgi pēc sarunas ar pilsētas pārvaldnieku jau bija redzami rezultāti – Poruka ielas 2 ēkas pārvaldnieka Raimonda Leitāna vadībā nezāles puķu dobē bija izravētas un to vietā sastādītas puķes vēl pirms piemiņas brīža pie Šķeltā akmens 14. jūnijā, kad šai vietai garām devās daudzi pasākuma apmeklētāji. Prieks, ka nu Madonas vēsturiskās ēkas priekšpuse ir sakopta.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto