Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aicina uzstādīt ceļa zīmes “Stāvēt aizliegts!”

Redakcija

Autors • 25.01.2013.

Aicina uzstādīt ceļa zīmes “Stāvēt aizliegts!”
Burtu lielums

Viena no tēmām, kas īpaši aktuāla kļūst sniegotajās ziemās, saistās ar nepieciešamību vairākās vietās Madonas pilsētā uzstādīt ceļa zīmes „Stāvēt aizliegts!". Par to laikraksts „Stars" ir rakstījis ne reizi vien. Arī iepriekšējos gados tā redakcijas uzmanības lokā nokļuva sakarā ar automašīnu novietošanu brauktuvju malās uz „ilgāku laiku", kas traucēja sniega tīrīšanas tehnikai kārtīgi iztīrīt attiecīgās ielas un arī trotuārus.

Diemžēl šīs problēmas, kā liecina mūsu lasītāju un arī pašu novērojumi, nav samazinājušās, bet dažviet, kur veikta ielu rekonstrukcija atbilstoši ES direktīvām un brauktuves ir kļuvušas šaurākas, ir pat palielinājušās, satiksme ziemā ir vēl vairāk apgrūtināta. Situāciju uzlabot var tikai sniega izvešana, kas pagājušajā un šajā nedēļā Madonas pilsētā tika arī darīts.
Atkārtoti pievērsties šai tēmai rosināja Rūdolfs Saukums no Sarkaņu pagasta, kas lūdza noskaidrot, kāpēc, braucot pa Rūpniecības ielas loku vai no Kusas puses uz Raiņa ielu, labajā pusē, kur atrodas daudzdzīvokļu mājas, nav uzstādīta ceļa zīme „Stāvēt aizliegts!".
– Mašīnas, kaut ir ziema, jo­projām stāv brauktuves malā (daža pat iesnigusi sniegā), līdz ar to ceļš kļuvis tik šaurs, ka būtiski tiek apgrūtināta braukšana citiem autovadītājiem un veidojas pat avārijas situācijas. Vienkārši nevar samainīties: jāstāv un jāgaida, kamēr no lejas garām pabrauc mašīnas, un tikai tad var turpināt ceļu. Cik ilgi tā turpināsies, kāpēc tur nav stāvēšanas aizlieguma zīmes? Mašīnu dēļ vienu ielas malu nemaz nevar kārtīgi iztīrīt. Kāpēc tās, it sevišķi, ja ziemā auto nemaz regulāri neizmanto, jāatstāj ielas malā, kur notiek intensīva kustība? Tā nav vienīgā vieta Madonā, kur pretimbraucošām mašīnām ir grūti izmainīties. Viena no tādām atrodas arī Gaujas ielā. Braucot pa Rūpniecības ielas loku, grūti tajā iegriezties. Iela ziemā ir ļoti šaura, turklāt vienā pusē atrodas atkritumu konteineri, bet pa šo ielu uz hokeja laukumu dodas arī daudzi bērni un pusaudži. Ja vēl ielas malās „uz palikšanu" ir novietotas automašīnas, samainīties ir neiespējami, – situāciju raksturoja Rūdolfs Saukums no Sarkaņu pagasta.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.01.2013.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px