Pēc laikraksta 22. janvāra numurā publicētā raksta „Kādas ir iespējas tikties ar deputātiem" uz redakciju piezvanīja vairāki lasītāji.
Viņi vērsa uzmanību, ka svarīgi būtu ne tikai apstiprināt deputātu pieņemšanas laikus, bet arī regulāri rīkot tikšanās ar iedzīvotājiem, lai informētu par paveikto, risināmajām problēmām, kādi lēmumu projekti ir izstrādes stadijā, lai iedzīvotāji savu viedokli varētu paust un izteikt priekšlikumus pirms to pieņemšanas un tie nenāktu kā nepatīkams pārsteigums.
Kā telefonsarunā atzīmēja kāda madoniete, ne jau visiem mājās esot internets, ne jau visi, it īpaši vecāka gadagājuma cilvēki, ir tik labi apguvuši mūsdienu tehnoloģijas, lai ar tautas priekšstāvjiem pašvaldībās komunicētu, izmantojot e-pastu. Tādā gadījumā „Madonas Novada Vēstnesī", ko saņem katrs iedzīvotājs, esot jāpublicē deputātu koordinātas, tai skaitā deputātu mobilo telefonu numuri. Jāņem arī vērā, ka daudzos gadījumos interesējot jautājumi, kuri ir aktuāli nevis vienam cilvēkam, bet gan lielai daļai Madonas pilsētas vai pat novada iedzīvotāju, tāpēc tomēr nevajadzētu atteikties no gadu desmitos ierastās formas, deputātiem tiekoties ar vēlētājiem.
Pirmās tikšanos ar iedzīvotājiem ir nolēmušas organizēt Madonas novada domes deputātes Jeuženija Adamoviča un Antra Gotlaufa, kuras Madonas novada domē tika ievēlētas 2013. gada 1. jūnija pašvaldību vēlēšanās no Nacionālās apvienības (NA) „Visu Latvijai!"-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saraksta.
Kā, informējot „Staru" par iecerēto tikšanos, atzīmēja domes deputāte Jeuženija Adamoviča, viņa jau kādu mēnesi pēc ievēlēšanas esot vērsusi uzmanību, ka nepieciešams noteikt deputātiem pieņemšanas laikus, lai iedzīvotājus varētu uzklausīt
šim mērķim piemērotās telpās, nevis uz ielas. Bet, kamēr tas nav izdarīts, jau 3. februārī pulksten 16 Madonā, Saieta laukumā 1 (pirmā stāva zālē), notiks tikšanās ar
deputātēm Jeuženiju Adamoviču un Antru Gotlaufu. Ja būšot interese un atsaucība, šādas tikšanās ar deputātēm, kuras ievēlētas no NA, varētu notikt regulāri vismaz vienu vai divas reizes gadā.
– Uz tikšanos aicinām iedzīvotājus, lai dalītos savos iespaidos par paveikto darbu Madonas novada pašvaldībā. Dalīsimies pieredzē siltuma, ūdens uzskaitē, māju apsaimniekošanā un citos jautājumos, jo jūtamas ļoti lielas atšķirības starp mājām patērētā siltuma daudzuma, kā arī ūdens starpības koeficientu ziņā. Runāsim arī par sadzīves atkritumu uzskaiti u. c. Būs pieejami Ministru kabineta jaunākie noteikumi
šinīs jautājumos, – uzsvēra Jeuženija Adamoviča.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA