Dalība pensionāru klubiņos un biedrībās ir labs veids, kā senioriem iespējams pavadīt brīvo laiku. Kopīgas sanākšanas, jubileju atzīmēšanas, ekskursijas un pasākumi — tas viss vieno, izglīto, stiprina un saliedē.
Ērgļu pensionāru biedrība pastāvēja vairāk nekā desmit gadus. Diemžēl gan veselības problēmas, gan dzīvesvietu maiņa un līdz ar to arī biedrības dalībnieku skaita samazināšanās, lika izšķirties par labu biedrības darbības izbeigšanai. Taču, neraugoties uz to, senioru aktivitāte nav zudusi. Viņi joprojām aktīvi piedalās dažādos pasākumos un izmanto ikvienu iespēju sanākt kopā.
– Mums ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Ērgļu multifunkcionālā centra vadītāju Evu Lasmani. Viņa rīko pasākumus ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī senioriem, turklāt pilnīgi visiem, ne tikai agrākās biedrības dalībniekiem. Un es viņai pilnībā piekrītu – nav ko seniorus apdalīt – ja rīko pasākumus vai aktivitātes, tad visiem! Mums jau bija tikšanās ar sociālajiem darbiniekiem, kuras ietvaros tika izskaidrots, kādos jautājumos varam dienestā vērsties, kas mums pienākas. Izpalika iecerētais "Pankūku rīts", bet to pārcēlām uz rudens pusi. Vēl ir doma sarīkot dalīšanos rudens salātu receptēs – katrs seniors ieradīsies ar pašgatavotiem salātiem, kurus tikšanās laikā degustēsim. Eva Lasmane ir ļoti aktīva un labprāt dažādās aktivitātēs iesaista arī seniorus! Uz katru pasākumu vai aktivitāti tiek uzaicināti pilnīgi visi, un katrs attiecīgi izlemj, vai grib nākt, vai ne, – saka aktīva un darbīga seniore no Ērgļiem Taiga Sirmā.
Viņa uzsver – tas, ka senioru biedrība vairs nepastāv, ne tuvu nav iemesls tam, lai zustu interese un aktivitāte darboties.
– Joprojām tiek dejots, dziedāts ansamblī, piedalāmies dažādos pasākumos un koncertos gan "Braku" muzejā, gan citviet. Esam pietiekami aktīvi – izmantojam arī iespējas fiziski izkustēties gan nūjojot, gan vingrojot ar trenažieriem kā ārā, tā iekštelpās. Lai darītu un gribētu darīt nav vajadzīga biedrība – viss atkarīgs no katra individuālajām vēlmēm un uzskatiem. Ja cilvēks gribēs darboties, viņš to darīs ar vai bez biedrības. Katru gadu 27. decembrī speciāli mums tiek rīkots koncerts, tas gan vairs nav tik plašs kā agrāk, bet notiek, un to apmeklēt arī tiek aicināti pilnīgi visi. Tāpat Ziemassvētku tirdziņš ir domāts absolūti visiem. Ērgļu puses seniori ir ļoti aktīvi un darboties griboši, bieži vien mēs viens otru pavelkam līdzi, mudinot ko izmēģināt vai kaut kur iesaistīties. Mūsu dzīve nav apstājusies, dzīvība un enerģija kūsā, un iespējas ko darīt, ko baudīt ir ļoti daudzveidīgas! – priecīgi teic Taigas kundze.
Tā kā savulaik Taiga Sirmā strādāja par muzikālo audzinātāju, viņai vislabāk patīk piedalīties kultūras un sabiedriskajās aktivitātēs – dziedāt un dejot. Joprojām viņa ir viena no astoņām dāmām, kas danco dāmu deju grupā "Varbūt".
– Savulaik deju grupā bijām četrpadsmit dalībnieces, bet nu mūsu skaits sarucis. Dažas no dāmām, kas dejo "Varbūt" izmanto arī iespēju vingrot ar trenažieriem. Ansamblī "Pulgosnieši" dzied četrpadsmit dalībnieki. Man gan lielākoties nākas nodarboties ar ģimenes pienākumu pildīšanu – pieskatu mazmazbērnus. Ja runājam par ekskursijām, tad jāteic – uz tām parasti dodas pietiekami kupls pulciņš senioru – trīsdesmit līdz četrdesmit. Viss atkarīgs no tā, cik lielu autobusu mums piešķir.
Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par pielikuma "Lasi. Vērtē. Analizē" saturu atbild SIA "Laikraksts STARS".
#SIF_MAF2023
15.08.2023.