Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ārzemēs izlemj studēt

INESE ELSIŅA

Autors • 25.09.2023.

Burtu lielums

Keita Ukrija, 1. kursa studente:

– Man ir 18 gadi, esmu no mazā Sarkaņu pagasta ciema – Biksēres. Šā gada jūnijā absolvēju Madonas pilsētas vidusskolu, iegūstot vidējo izglītību. Pēc vidusskolas beigšanas jau otro vasaru devos uz Norvēģijas dienvidiem, kur superīgā latviešu kompānijā strādāju un baudīju Norvēģijas krāšņumu. Otro sezonu lielās zemeņu plantācijās Norvēģijā lasīju zemenes, lasīju arī avenes un veicu dažādus lauksaimniecības darbus. Lai cik tas jocīgi nešķistu (ņemot vērā to, cik esmu jauna), man šie darbi ļoti, ļoti patika. Uzskatu, ka darbs ir labs veids, lai pilnveidotu sevi, izzinātu jaunas vietas, iegūtu jaunu pieredzi, jaunus draugus un, protams, nopelnītu savai iztikai, vēlmēm un mērķiem, kas ļauj būt finansiāli stabilai un patstāvīgai jau 18 gadu vecumā.
Esot Norvēģijā, nolēmu, ka vēlos studēt, jo zināšanu nekad nevar būt par daudz un izglītība ir nepieciešama ikvienam. Jautājums tikai – kur mācīties? Ideju bija daudz, bet trūka drosmes un motivācijas kaut ko uzsākt. Iespēju patiešām paveras daudz. Tā kā esmu liels "māju cilvēks", doma par palikšanu Norvēģijā, neskatoties uz to, ka jutos tur kā zivs ūdenī, man nebija. Sapratu, ka dzīves piepildījums varētu būt bērni, viņu attīstība, un bērni viennozīmīgi ir mūsu visu nākotne. Man pašai ir divas mazas māsas un jaunāks brālis – ir brīnišķīgi vērot, kā viņi aug un izzina pasauli. Nolēmu studēt pedagoģiju, jo vēlos kļūt daudz zinošāka tieši šajā jomā, kā arī vēlos sekmēt bērnu izaugsmi un labklājību. Izvēlējos studēt Latvijas universitātes Madonas filiālē, jo uzskatu, ka iegūt izglītību, nemainot savu dzīvesvietu un apvienojot to ar citām ikdienas lietām un nodarbēm, ir superīga iespēja tieši man. Uzsākot studijas Madonas filiālē par pirmsskolas pedagogu, sev vēlu neatlaidību, cīņas sparu un neskaitāmi daudz jaunu zināšanu. To pašu vēlu visiem filiāles studentiem, uzsākot jauno 2023./2024. mācību gadu!

No Rīgas uz Madonu
Diāna Dzelzkalēja, LU Madonas filiāles 1. kursa studente:
– 2021. gadā budžeta grupā uzsāku mācības LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē Rīgā, apakšprogrammā "Dizaina un tehnoloģiju skolotājs un sociālo zinību skolotājs". Gadu veiksmīgi izstudēju, taču sapratu, ka izvēlētā apakšprogramma mani nesaista. Vēlējos kļūt par skolotāju sākumskolā. Iesākot otro studiju gadu, uzzināju, ka mums ar vīru būs laime kļūt par vecākiem!
Esmu madoniete, un šajā rudenī, pateicoties jaukajām pārmaiņām, uzsāku studijas LU Madonas filiālē studiju programmā "Pirmsskolas skolotājs". Pārnākot studēt uz citu programmu, man tika ieskaitīti iepriekš apgūtie studiju kursi, un attiecīgi samazināta studiju maksa. Tālākā iecere ir pēc 2,5 gadiem, kad būšu ieguvusi 1. līmeņa izglītību un kvalifikāciju "Pirmsskolas skolotājs", turpināt studijas bakalaura līmeņa programmā "Sākumizglītības skolotājs" no 3. kursa, un skolā strādāt par pedagogu 1.-6. klašu posmā.

26.09.2023.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par pielikuma "Lasi. Vērtē. Analizē" saturu atbild SIA "Laikraksts STARS".

#SIF_MAF2023

 

 

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px