Ar šo numuru „Stars" iesāk jaunu sarunu ciklu, lai labāk iepazītu jaunos pagastu pārvalžu vadītājus. Pašvaldību vēlēšanas un administratīvi teritoriālā reforma kalpoja par pamatu daudzām pārmaiņām. Šķiet, ka Ļaudonas pagasts ir viens no tiem, kuru šīs pārmaiņas ir skārušas vairāk, jo notikusi vadības maiņa – pagasta pārvaldes vadītājas amatā ir iecelta Ilze Dreimane, kas pārstāv „Sabiedrību citai politikai" (SCP).
Ir zināms, ka Ilze Dreimane ir jaunākā pārvalžu vadītāju vidū, taču tieši jaunība reizēm ir priekšrocība brīžos, kad vajag idejas, enerģiju un ticību cilvēkiem un nākotnei. Nekā no tā pārvaldes vadītājai netrūkst. Ilze Dreimane atrod arī laiku, lai dziedātu Ļaudonas korī „Lai top!" un strādātu pie mājas labiekārtošanas, kas ir gan noderīgs darbiņš, gan tāds kā neliels hobijs.
– Ar ko nodarbojāties, pirms tikāt ievēlēta par Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju?
– Pēc studijām atgriezos Madonā, jo man piedāvāja iespēju strādāt Madonas biznesa inovāciju un informācijas centrā, kas īstenībā arī bija sākums un stimuls atgriezties atpakaļ dzimtajā pusē. Pirms septiņiem gadiem apprecējos, vīrs arī ir ļaudonietis, vēlāk piedzima divas meitiņas, tagad 6 un 2 gadus vecas. Tā nu izlēmām palikt Ļaudonā, taču kādu brīdi pastrādāju arī privātā Madonas uzņēmumā. Tad sekoja tāds neliels pārmaiņu brīdis, un sāku darbu kā grāmatvede un projektu vadītāja mūsu ģimenes uzņēmumā z/s „Griežkrasti". SCP saraksta veidošana Ļaudonā bija diezgan saspringta un strauja, un šajā virpulī tiku ierauta arī es. Pirms pašvaldību vēlēšanām bieži tikāmies ar iedzīvotājiem, lai pārrunātu aktuālāko un atbildētu uz jautājumiem, kam sekoja piedāvājums uzņemties vadīt pārvaldi. Nebija viegli izlemt, jo jau tad zināju, ka nekāda medusmaize šajā darbā negaidīs.
– Kāds kopumā ir bijis šis pirmais mēnesis jaunajā amatā?
– Pirmais mēnesis bija tikpat trauksmains kā laiks pirms vēlēšanām. Tajā brīdī arī ekonomiskā situācija nebija tik drūma, tāpēc uz daudz ko skatījāmies citādāk. Sāpīgākais moments, protams, bija tas, ka darbs jāsāk ar samazinājumiem. Pašlaik ir izdevies darbu paveikt tā, ka visi var palikt savās vietās. Protams, tas nozīmē algu samazinājumu, taču esam secinājuši, ka tas tomēr būs labākais variants – kaut arī mazāki, tomēr ienākumi. Kopā ar galveno grāmatvedi esam tikušās ar gandrīz visu pašvaldības iestāžu vadītājiem, lai pārrunātu aktuālās lietas. Tam bija maz laika, jo teju vai uzreiz bija jājautā – no kā varam atteikties? Gandrīz vai līdzi bija mazs cirvītis rokā, ar ko apgriezt tēriņus. Tagad es nemaz nevarētu prasīt, lai cilvēki pret mani justu cieņu, jo uzstādījumi bija vienkārši nepatīkami gan tiem, pret ko tie vērsti, gan man kā slikto ziņu nesējai. Liels paldies jāsaka to iestāžu vadītājiem, ar ko jau paspējām to visu izrunāt, jo sapratne bija liela. Tas mani pat pārsteidza un ļoti atviegloja darbu. Domāju, ka spēsim veiksmīgi sadarboties arī turpmāk. Protams, jūtu, ka arī mani pēta, bet tas ir normāli.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 11.08.2009.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto