Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ir svarīgi radīt patīkamu vidi

Redakcija

Autors • 17.08.2009.

Ir svarīgi radīt patīkamu vidi
Burtu lielums

Pēc pašvaldību vēlēšanām pārmaiņas notikušas arī Ošupes pagasta vadībā, kur par pagasta pārvaldes vadītāju Madonas novada dome apstiprināja Aigaru Šķēlu. Līdz tam viņš veica izpilddirektora pienākumus. Jau pirms vēlēšanām bija zināms, ka līdzšinējā pašvaldības vadītāja Alda Jansone uz pagasta pārvaldes vadītāja amatu nepretendēs, līdz ar to vadības maiņa daudziem nebija pārsteigums.

Dzimis, audzis un skolojies Ošupes pagastā, Aigars Šķēls ir šīs puses patriots. Tāpēc īpaši liels prieks viņam ir par jauno novada domes darbinieku atzinību un apbrīnu par iepriekšējos gados paveikto. Nav noslēpums, ka pie tā ir daudz strādāts, un arī jaunais amats nereti sevī ietver nenormētu darba laiku.

– Droši vien jūsu iepriekšējā pieredze palīdz saglabāt vēsu prātu un optimismu.

– Patiešām neapskaužu tos, kam darbs pārvaldē ir jaunums. Atceros, pirms četriem gadiem, sākot strādāt, nebija ne mazākās nojausmas par to, kāds ir pašvaldības darbs. Mums bija idejas, ko gribējām realizēt, bet, nonākot šeit, liela daļa no mūsu pretenzijām pret iepriekšējo sasaukumu izzuda, saskaroties ar likumisko bāzi.
Sapratām, ka neko daudz citādāk izdarīt nevar. Taču centāmies, un domāju, ka pa šiem četriem gadiem mums šis tas ir izdevies. Tolaik mums vairāk gribējās risināt sadzīviskas problēmas. Ja atmiņa neviļ, rajonā bijām vienīgais pagasts, kas apguva ERAF projektu par ceļa rekonstrukciju. Protams, nav tādas pašvaldības, kuras iedzīvotāji simtprocentīgi būtu apmierināti ar paveikto. Pa šiem četriem gadiem nodarbojāmies ar infrastruktūras sakārtošanu, ar iedzīvotājiem ir izveidojies gana labs kontakts, arī kultūras dzīve ir atdzīvojusies. Tas arī bija tas, ko vēlējāmies – lai Ošupes pagastā parādās dzīvības vēsmas. Domāju, ka cilvēki šīm pārmaiņām bija gatavi; mūsu uzdevums bija zināt, kurā brīdī kas jādara.

– Par ko no paveiktā ir lielākais prieks?

– Liels prieks un lepnums ir par pagājušajā gadā izveidoto medpunktu. Mums ir ļoti laba feldšere Sarmīte Saulīte. Esam iesākuši projekta „Aktīvās atpūtas centra izveide" realizāciju, vēl ceram veidot sporta kompleksu ar trenažieriem. Nākamajā vasarā, ja viss būs veiksmīgi izdevies, mēs varētu nomāt telpas sporta nometnēm par lētākām cenām nekā lielās pilsētās. Tas ienesīs zināmu naudiņu arī pašvaldībai. Ir novērots, ka labie piemēri mēdz aizraut arī tos, kuri tam iepriekš nav pievērsušies. Tas radīs stimulu mūsu jauniešos, jo vide lielā mērā nosaka viņu dzīvesveidu. Patlaban esam tādā stadijā, ka senču sabūvētais ir vai nu jālikvidē, vai jāatjauno. Mani vecāki ir strādājuši pie padomes ēkas būvēšanas, mēs atkal iepriekšējo četru gadu laikā būtībā visu šeit esam renovējuši, varbūt vienīgi pie āra fasādes vēl darbiņš palicis. Esam pārlikuši siltumtrases, arī ūdenssaimniecība šobrīd ir tādā stadijā, ka 2011. gadā varētu sākties tās rekonstrukcija.

– Vai pagasta iedzīvotāji pieņem pārmaiņas un ir tām gatavi?

– Par tradīciju iedibinātie pagasta svētki ir labs piemērs tam, ka cilvēkiem ir vajadzīga atpūta un viņi to atbalsta. Piemēram, zemnieki saziedo naudu, lai bērni varētu izlēkāties piepūšamajās atrakcijās bez maksas. Tāpat arī pēdējos gadus sponsori nav īpaši jāmeklē, jo viņi paši piesakās palīdzēt.

Kultūras ziņā daudzi pulciņi ir nākuši klāt. Visvecākais ir jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvs. Pārējie kolektīvi ir radušies nesenā pagātnē – sieviešu vokālais ansamblis, jauniešu deju kolektīvs, teātra kopa, dāmu deju kolektīvs. Šie pulciņi ir radušies tādēļ, ka cilvēki ir izteikuši vēlēšanos iet un darboties. Tas arī ir viens no rādītājiem, kā strādā kultūras nama vadītāja, atbalstot visus pašdarbniekus. Jau trešo gadu darbojas pašvaldības izveidotā divgadīgo-četrgadīgo bērnu grupiņa. Tā tika izveidota pēc vecāku iniciatīvas, jo mums ir diezgan daudz jaunu, strādājošu ģimeņu, kurās vecmāmiņas varbūt arī vēl ir strādājošajā vecumā, tāpēc pa dienu nav kas pieskata bērniņus. Šīs ģimenes ir jaunas un perspektīvas, tāpēc vajag tām panākt pretī. Ir cilvēki, kas to novērtē, kam tas dod stimulu turpmākai darbībai.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 18.08.2009.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px