4. janvārī pulksten 12 Ērgļu saieta namā atnākušos 2009. gadu un tuvo Zvaigznes dienu sveikt ar klasisko mūziku aicina trio „Animando". Skanēs J. Pahelbeļa, J. S. Baha, A. Vivaldi, A. Piacollas un citu komponistu skaņdarbi. Ieeja koncertā – brīva.
Čelliste Anete Dovmane, altiste Karlīna Īvāne un flautists Kaspars Dovmanis pirmo reizi uzstājās pērnā gada Ziemassvētku priekšvakarā Lēdmanes baznīcā. Toreiz kopā ar viņiem dziedāja arī lieliskās balss īpašnieks Haralds Sīmanis.
Trim instrumentālistiem tas bija viens no pirmajiem koncertiem šādā sastāvā, pat sava veida eksperiments, kas guva svētību tālākai pastāvēšanai. Kopš tās reizes trio ir paspējis veiksmīgi uzstāties vairākkārt un vairākviet Latvijā ar visdažādākajām programmām – no baroka līdz romantiskajai mūzikai un no latviešu tautas melodijām līdz argentīniešu tango. Vienu koncertu kopā ar Haraldu Sīmani mūziķi snieguši arī Madonā, kad rajona muzeja izstāžu zālēs atklāja Kroļļu ģimenes jaunrades izstādi. Trio dalībnieki joprojām ar prieku atceras toreiz nerimstošos madoniešu aplausus un mākslinieku silto pateicību.
Par radošajiem aranžējumiem, kas 4. janvārī skanēs Ērgļos, jāpateicas ansambļa čellistei Anetei. Viņa ikdienā ir Liepājas simfoniskā orķestra mūziķe, tāpat kā altiste Karlīna, kurai gan regulāri jāspēlē arī Šveices itāļu kantona radio orķestrī. Kaspars, savukārt, pēc pūtēju orķestrī „Rīga" un citos kolektīvos nostrādātajiem gadiem izvēlējies brīvmākslinieka priekšrocības.
Ansamblis savu nosaukumu patapinājis no klasiskās mūzikas lauciņa – itāļu valodas mūzikas termina animando, kas cēlies no vārda ‘dvēsele'. Tā nozīme ir tikpat labi „apgarot", kā „izklaidēt", kas arī vieno trīs mūziķus – spēlēt sirds atelpai – sev un citiem.
Autore: KARLĪNA ĪVĀNE
Foto no arhīva