5. septembrī pulksten 13 Rīgā, Ojāra Vācieša muzejā, tiks atklāta grafiķes Vitas Mālnieces (attēlā) ofortu un zīmējumu izstāde „Pa ceļam".
Ikdienā Vita Mālniece sastopama Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, kur viņa veic mākslas nodaļas vadītājas pienākumus.
Iekārto izstādes, īsteno projektus, profesionālajai mākslai atvēlot vien nosacīti brīvo laiku. Vitas vaļasprieks ir orientēšanās sports, un pēdējos gados viņa aizvien biežāk sastopama arī ceļā uz dzimto – Ļaudonas – pusi, kur mīt 89 gadus vecais tēvs. Lūgta nosaukt šābrīža prioritātes, Vita saka: – Tie ir mani lauki, radošais darbs un darbs muzejā.
Kaut pasaule kopā ar orientieristiem tiek apceļota ik vasaru, mākslas darbu radīšanai nepieciešama ģeogrāfiski pazīstama, visuzrunājošākā vieta – Vitas dzimtā apkārtne.
– Īsta māksla, manuprāt, ir nacionāla, – saka grafiķe, atklājot, ka viņai joprojām vissvarīgākais ir kontakts ar vietu, kur dzimusi. Oforti top īsā laika nogrieznī – brīžos, ko izdodas pārtvert no darba muzejā, lielie tušas zīmējumi rodas ilgāk, reizēm pat mēnešiem un gadalaikiem ritot.
Personālizstādē Rīgā redzēsim autordarbus (2000.-2008. g.), kas daudziem Vitas Mālnieces grafiku cienītājiem būs absolūts jaunums, pat pārsteigums. Tušas zīmējumos māksliniece ienesusi krāsu, un šie darbi stabili piesaka jaunu pakāpi, kas likta kā uzdevums Vitas Mālnieces nākamajiem radošajiem sasniegumiem. Ne velti izstādes nosaukums vēsta „Pa ceļam".
Esam aicināti no 5. septembra līdz 18. oktobrim iegriezties romantiskajā Ojāra Vācieša muzejā, kur otrā stāva zālēs tiks izvietota intīma, dabas noskaņām un iekšējiem domājumiem tīrradīta māksla.
Autore: INESE ELSIŅA