Pirmdien, 15. novembrī, Madonas muzeja izstāžu zālēs mansarda telpā no pulksten 14 līdz 17 tiksimies ar mākslinieci Gundegu Muzikanti un viņas radītajiem tēliem.
Jau 20 gadu Gundega darbojas grāmatu grafikā, zīmējusi ilustrācijas žurnāliem „Dārza Pasaule", „Dārzā", „Mūsmājas", grāmatām „Strupastīša talcinieki", „Kā Ruksītis ciemos gāja", „Eža kažociņš" un daudzām citām.
Kā rodas tēli – atrāpo, atlido paši vai – tieši otrādi – slēpjas un nedodas rokās ne lūgti – to visu varēsim noskaidrot, iztaujājot pašu mākslinieci un aplūkojot izstādi.
Ilustrāciju oriģināli ļaus izpētīt dažādās ilustrāciju tehnikas, atklās grāmatas tapšanas stadijas, pirms tā nonāk tipogrāfijā, veikalā un visbeidzot lasītāja rokās.
Izstādes laikā tiks demonstrēta studijā „Dauka" pērn tapusī multiplikācijas filma „Dzeguze un viņas 12 vīri", kuras tēlus zīmējusi Gundega. Ar ko multfilmas veidošana atšķiras no grāmatas ilustrēšanas? Vai tikai ar zīmējumu skaitu? Ko jaunu māksliniece iemācījās, kamēr tapa šī filmiņa? Izstādē būs eksponēti arī filmiņas fona zīmējumi, kur risinās filmas darbība, vide, kurā darbojas dzīvespriecīgā dzeguze un viņas 12 mīlošie vīriņi.
Tikšanās laikā Gundega stāstīs, kā top bilžu grāmatas, izpētīsim dažādas ilustrāciju tehnikas (zīmuļu, akvareļu, kolāžas). Pamēģināsim izveidot grāmatiņu. Kopīgi sacerēsim stāstu, sadalīsim darbiņus, beigās saliksim visu kopā un sašūsim. Tādēļ, lūdzu, ņemiet līdzi flomāsterus!
Visbeidzot apraudzīsim, kā bildes kļūst kustīgas un veidojas animācijas filma.
Izstādi vērts apmeklēt visai ģimenei, jo nozīmīgu vietu tajā ieņem arī dārzu un puķu zīmējumi, kas tapuši, māksliniecei darbojoties populārajos dārzkopības žurnālos. Filigrāni izstrādātajos darbos atklājas augu valsts bezgalīgā daudzveidība, skatāmi omulīgi iekārtoti dārza stūrīši un tematiski veidotas puķudobes. Augi zīmēti, ievērojot botānisku precizitāti, tādēļ zīmētās dobes ikviens droši var „pārcelt" savā dārzā.
Tiksimies izstādē!
Autore: INESE JAKOBI,
Madonas muzeja
mākslas izstāžu organizatore