Šonedēļ – 22., 23. oktobrī – mūsu rajonā uzturējās A. Baranauska un A. Vienuolio-Žukausko memoriālā muzeja darbinieki no Anikščiem. Delegāciju, kas sastāvēja no 9 cilvēkiem, vadīja muzeja direktors Antanas Vjarbickas.
– Lietuviešu kolēģi ir ilggadēji mūsu sadarbības partneri, – komentē Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Līvija Zepa.
Tas bija pieredzes brauciens, kura laikā kolēģi iepazinās ar muzeja darbu, krājumu, izstādēm. Otrajā dienā bija oficiāla pieņemšana rajona padomē. Padomes izpilddirektore Ruta Klodāne iepazīstināja ar rajona padomes funkcijām, darba apjomu, uzsverot, ka daudzas muzeja aktivitātes iespējamas, pateicoties rajona padomes finansējumam. 23. oktobrī pabijām arī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja filiālēs Ērgļu pusē – Rūdolfa Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki" un brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā „Meņģeļi". Pie Gaiziņkalna izbaudījām saulaino rudens noskaņu, Vestienas pusē – Kāla ezera gleznainos krastus. Jāatzīst, ka Anikšču muzejnieki vairāk strādā tūrisma piedāvājuma jomā, tāpēc pie mums viņi pastiprināti interesējās par zinātniski pētniecisko darbu, par Madonas muzeja krājumu.
– Runājām arī par to, ka starptautiskā sadarbība būtu jāturpina, noslēdzot oficiālu līgumu, – turpina Līvija Zepa. – 30. oktobrī, kad muzejā notiks zinātniskie lasījumi, tajos uzaicināti un piedalīsies kolēģi gan no Raplas Igaunijā, gan Anikščiem Lietuvā. Arī 29. novembrī, gada noslēguma konferencē, Madonas muzejā viesosies Anikšču muzeja speciālisti.
Autore:INESE ESLIŅA