Aprīļa beigās Ērgļos jau devīto reizi notika starptautisks konkurss „Jaunais mežradznieks". 1., 2. vietu A grupā kopā ar lietuvieti konkursā dalīja Madonas mūzikas skolas skolēns REINIS JURKOVSKIS. 12. maijā skolēnu dziesmu dienā Ērgļu estrādē Reinis kopā ar kamerorķestri spēlēja solo numuru. 17. maijā viņa spēli dzirdējām apmācību centrā „Pakalnieši", kad pie Viešūra ezera tika atvērts izdevums „Madonas rajona mazā Meža grāmata".
Skolotāja Artura Kloppes (Madonas mūzikas skolā viņš ir vienīgais, kas māca mežraga spēli) audzēkņi prestižajā konkursā „Jaunais mežradznieks" piedalās septīto gadu, atzinības un diplomētas vietas izcīnītas vairākkārt.
Arturs Kloppe: – Līdz šim konkursā no maniem audzēkņiem piedalījušies četri: par divkārtēju diplomandu un divkārtēju laureātu ir kļuvis Jānis Mednis, trīs reizes atzinības rakstu ieguvis Ilmārs Bērziņš, atzinību izcīnījis arī barkavietis Artūrs Auziņš. Šogad izcilus panākumus guva Reinis Jurkovskis.
– Pirmo konkursu „Jaunais mežradznieks" laureātus dažkārt var pamanīt profesionālo kolektīvu rindās, savu mācību iestāžu orķestros viņi spēlē vadošās partijas, tā apliecinot konkursa lietderību. Kā klājas mūsu rajona puišiem?
– Jānis Mednis šogad Madonas mūzikas skolā mācās pēdējo gadu. Pirms konkursa viņš saslima un nevarēja piedalīties. Mūziķa ceļu Jānis neies, viņš vēlas kļūt par ceļu inženieri – iet tēva pēdās. Tomēr mežragu, manuprāt, viņš spēlēs visu mūžu. Ir taču iespēja spēlēt pūtēju orķestrī, šogad savējiem nodibināju mežragu ansambli. Jau tagad kvartetā spēlē Jānis Mednis, Ilmārs Bērziņš, abi brāļi Jurkovski – Reinis un Kārlis. Atšķirībā no citiem mežragu kvartetiem, kas spēlē akadēmisko mūziku, mēs izpildām mūsdienu populāro mūziku. Muzicējam uz cilvēku sirdīm. Pašreiz, piemēram, mācāmies Raimonda Paula „Mežābeli", rindā stāv grupas „The Beatles" dziesma „Let it be". Šī mūzika puišiem iet pie sirds, par klausītājiem varu teikt to pašu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.05.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto