No 11. līdz 16. martam Madonas kultūras namā notiks starptautiskā „Ģitāristu sesija 2012", un ar prieku un lepnumu varam lietot vārdus – 15. jubilejas sesija.
Runājot par „Ģitāristu sesijas" iepriekšējo gadu pieredzi un izjūtām, kas pavadījušas šos gadus, katram iepriekšējam pasākumam beidzoties, ir bijis gandarījums par paveikto, arī mieles par neveiksmēm, kuras varētu paredzēt un novērst.
Sesija sākās tālajā 1998. gadā, kad pirms tam pāris gadu iepriekš festivāla „Sinepes un Medus" ietvaros kinoteātrī „Vidzeme" notika meistarklases jaunajiem mūziķiem. Tobrīd spēcīgi sevi pieteica Saulkrastu džeza festivāls, un, nenoliedzami, ietekmējāmies arī mēs, madonieši. Saulkrasti un Māra Briežkalna kūrētie „Rīgas ritmi" bija un ir koleģiāls pasākums un paraugs tam, kā mūzikas lauciņā, roku rokā ar akadēmiskās mūzikas izglītības piedāvājumu, var labu darīt arī entuziasti. Diskusijām par to, kas bija pirmais – vista vai ola, nav vietas, jo minētie pasākumi ir katrs par sevi interesanti un lietderīgi. Madonas „svars" ir 1045 sesijas dalībnieki, kas šajos 14 gados ir bijuši ieguvēji. Par ieguldījumu sesijas attīstībā jāpateicas gan kolorītajai personai Aleksandram Sircovam (Murovejam), gan ikvienam sesijas meistaram. Sesijas moto – tradīcijas, pieredze, informācija, atpūta un satikšanās – ik gadu ir jānotur un jāapstiprina ar konkrētām darbībām – izaugsmi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.01.2012.
Autors: IMANTS PULKSTENIS,
„Ģitāristu sesijas" organizators
Foto no arhīva