Uz Latgales televīzijas sabiedrības (LTS) 20 gadu jubileju 1. jūlijā tikām pulcināti viesu namā „Brūveri”, kas atrodas Siguldā un pieder bijušajam LTS direktoram Uldim Dvinskim.
Satiekoties ar bijušajiem kolēģiem un kopīgi atceroties sadarbību LTS 20. dzimšanas dienā, smaids no sejām neizdzisa. Piemēram, mana pieredze tais laikos ietekmīgākajā un radošākajā Austrumlatvijas medijā sākās saistībā ar kapelu „Madonas vecpuiši”, kad 1990. gada rudens vakarā no Rēzeknes uz Madonu bija atbraucis video operators Aleksandrs Lebeds un žurnāliste Elita Cakule, lai uzņemtu pirmo un vienīgo „Vecpuišu” video klipu. Filmējāmies kafejnīcā „Dona”, klipā piedalījās visa blice — Arturs Kloppe, Māris Jansons, Andris Grūbe, Jānis Birznieks un es, Imants Pulkstenis. Viss notika radoši, tika izmantotas tobrīd reāli pieejamās tehniskās iespējas. Formāts — VHS, klips tapa bez montāžas, iepriekš skaņu celiņu ierakstot kamerā, pēc tam operators Lebeds ar insert iespējām montēja virsū bildi tieši uz video kameras. Klipa filmēšanas noslēgumā Elita dažās epizodēs bija ievērojusi manu iniciatīvu un ievaicājās, vai nevēlos sadarboties ar Rēzeknē nesen dzimušo televīzijas sabiedrību. Atbildēju piekrītoši, un pēc pāris nedēļām atskanēja zvans, notika konkrētāka saruna, tika meklēta un atrasta Madonas korespondentu punkta žurnāliste Inese Elsiņa (dzim. Andersone), kas pēc Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes beigšanas jau strādāja laikrakstā „Stars”. Bez pieredzes, bet ar karstu vēlēšanos darboties informācijas laukā un vēstīt pasaulei Madonas rajonā notiekošo izveidojās labs tandēms. Madonas rajona vadība nobalsoja „par” un kļuva par LTS akcionāriem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.07.2011.
Autors: IMANTS PULKSTENIS
Māra Justa foto