12. februārī ar jauniestudējumu – Harija Gulbja lugu „Cīrulīši" – jubileju svinēs Madonas kultūras nama R. Blaumaņa Tautas teātris.
50 gadu kolektīvam apritēja 2009. gada 27. decembrī, bet, tā kā jubileju atzīmēt bez jaunas izrādes režisore Skaidrīte Strade nevēlējās, ar pilnu atbildību tiek gatavota skaista un dziļa izrāde.
Goda nosaukumu kolektīvs ieguva 1959. gadā, bet Madonā teātris esot spēlēts jau kopš 20. gadsimta divdesmitajiem gadiem. Tā ir tradicionāla madoniešu radošā izpausme, un jubilejas reizē īpaši tiks izgodātas aktrises Marta Kraslovska un Valentīna Zepa. Viņām abām aprit 50 gadu, kopš uzsāktas spēles gaitas uz teātra skatuves. Starp citu, 2004. gadā amatierteātru skatē „Gada izrāde 2003" par labāko gada aktrisi tika atzīta tieši Valentīna Zepa. 2005. gada amatierteātru skatē titulu „Gada izrāde 2004" Madonas Tautas teātris izcīnīja ar izrādi N. Vētra-Muižniece „Dzirnavas". Ļoti iespējams, ka H. Gulbja „Cīrulīšus" 12. februārī Madonas kultūras namā Gada izrādes kontekstā vērtēs arī žūrija, tomēr galvenais būs skatītāji un viņu prieks par teātra jauniestudējumu.
Paralēli izrādei tiek gatavota tēlotājmākslas izstāde – teātra aktieru portreti kultūras nama mākslas studijas „Madona" dalībnieku sniegumā. Šobrīd notiek intensīvs darbs šajā virzienā.
Autore: INESE ELSIŅA