Šonedēļ ar daudziem svētku pasākumiem visā Latvijā tika atzīmēta valsts proklamēšanas 91. gadadiena. Madonā valsts neatkarības gadadiena tās priekšvakarā tika godināta ar svētku koncertu „Zeme, saule, dziesma".
Šogad svētku koncerts iepretim pagājušā gada svinībām bija nedaudz kompaktāks un askētiskāks, jo nebija vairs apaļās jubilejas virstoņu un ārvalstu sadraudzības partneru. Tas gan nenozīmē, ka koncerts bija mazāk saistošs. Pasākums Madonas kultūras namā arī bija pirmais pēc novadu reformas, līdz ar to arī koncertu var uzskatīt par centrālo Madonas novada svētku pasākumu. Jaunā statusā uzrunu svētkos pirmo reizi nācās teikt arī Madonas novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram.
– Katru gadu mēs pulcējamies, lai atzīmētu un godinātu mūsu valsts proklamēšanas dienu. Novembris ir tas mēnesis, kas Latvijā iezīmējas ar nacionāli patriotisku pasākumu kopumu. 11. novembris un 18. novembris ir datumi, kurus Latvijā zina ikviens. Šos datumus raksturo viena lieta, kas ir ļoti būtiska arī šobrīd. Dodoties uz šo pasākumu, es domāju – kas mums ir visbūtiskākais? Atskatoties vēsturē, Latvijas valsts tapa tad, kad tauta bija visvienotākā savu mērķu sasniegšanā. Lāčplēsim par godu nodēvētais 11. novembris bija datums, kad mūsu senči vienojās cīņai ar Bermontu, kas bija pārāks gan bruņojuma, gan karavīru skaita ziņā. Taču viņam nepiemita tas, kas bija mūsu senčiem, – vienotība un vēlme aizstāvēt un nosargāt savu valsti, kas ļāva ienaidnieku uzvarēt. Ja atminamies nesenos notikumus 90. gadu sākumā, kad gruva padomju impērija, arī tobrīd mēs bijām ļoti vienoti savos uzskatos un vēlmēs. Šie ir tie vēsturiskie brīži, kas parāda, ka neviens smagums nav nepārvarams, ja būsim vienoti. To šajos svētkos es ļoti gribu mums visiem novēlēt, – uzrunājot svinīgā pasākuma dalībniekus, vienotības lomu uzsvēra Andrejs Ceļapīters.
Viņš arī aicināja šajā grūtajā laikā vairāk saskatīt un teikt labo, jo labām domām piemīt spēja materializēties.
Par labo svētku koncertā atgādināja AS „Swedbank" tradīcija apbalvot labākos skolotājus.
– Šodien mūsu vidū ir cilvēki, kam ir dubulti svētki. Tie ir titula „Labākais skolotājs 2009" ieguvēji. „Swedbank" šo titulu izvirza jau devīto gadu, labākajiem skolotājiem dāvina portatīvo datoru. Mēs augstu novērtējam kvalitatīvas izglītības nozīmi Latvijā, tādēļ vēlamies veicināt sabiedrībā izglītības prestižu labākajiem skolotājiem, kuru ieguldījums jauniešu izglītošanā ir īpaši nozīmīgs, – norādīja AS „Swedbank" Madonas filiāles vadītāja Ināra Vasiļjeva.
Bijušajā Madonas rajonā titulu „Labākais skolotājs 2009" ieguva Barkavas arodvidusskolas skolotāja Maija Opincāne un Ļaudonas vidusskolas skolotāja Inga Avotiņa.
Koncertā „Zeme, saule, dziesma" uzstājās Madonas mūzikas skolas flautu trio (vadītāja Vineta Krēsliņa), kā arī Madonas kultūras nama kolektīvi: vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vidzemes seniori" (vadītājs Andris Ezeriņš), Mazā deju skola (vadītāja Zeltīte Veipa), senioru deju kolektīvs „Atvasara" (vadītāja Maija Rijniece), Tautas deju ansamblis „Vidzemes studija" (vadītājs Andris Ezeriņš), kuri pēc skatītāju nerimstošajiem aplausiem uzstājās atkārtoti, Madonas jauktais koris (vadītājs Artūrs Grandāns) un Andreja Cepīša diriģētais Madonas kultūras nama pūtēju orķestris, kura atskaņotais Pētera Butāna skaņdarbs „Pateicības korālis Latvijai" koncerta beigās radīja patiesu svētku noskaņu.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto