Pirmdien, 25. februārī, pulksten 10 Madonā, kinoteātrī „Vidzeme", notiks rajona skolu skatuves runas konkurss „Tu esi Latvija".
Konkursam būs divas daļas: pirmajā tiks parādīti literārie uzvedumi, bet otrajā daļā žūrijas priekšā stāsies skatuves runātāji.
– Literāros uzvedumus sagatavojušas trīs rajona skolas, – informē rajona skolu teātru darba koordinatore Nadja Niedrīte. – Tās ir: Varakļānu vidusskola (skolotāja Jeļena Maijere), Ērgļu vidusskola (Dzintra Rudzīte) un Sarkaņu pamatskola (skolotāja Gunta Apele). Skatuves runas sadaļā savukārt uzstāsies apmēram 50 dalībnieku no 18 skolām.
Šogad atšķirībā no citiem gadiem konkursam bērni gatavo vienu Ojāra Vācieša vai Imanta Ziedoņa dzejoli, bet otrs dzejolis skanēs pēc dalībnieku izvēles. Seši labākie skatuves runas dalībnieki un divi žūrijas atzītie literārie uzvedumi tiks izvirzīti uz reģionālo konkursu, kas notiks Madonas kultūras namā 11. martā.
Autore: INESE ELSIŅA