Šodien Madonas kultūras namā notiek novada skate skatuves runas un literāro kompozīciju konkursā „Tu esi Latvija!", kurā piedalās 6 mūsu rajona skolu audzēkņi un Ērgļu vidusskolas audzēkņi ar uzvedumu „Kedas".
Rajona skatuves runas un literāro kompozīciju konkursā "Tu esi Latvija!, kas notika Madonā, kinoteātrī „Vidzeme", piedalījās 52 rajona skolēni no 20 skolām un 3 skolu literārie uzvedumi. Skolēnu sniegumu vērtēja žūrija: Edīte Siļķēna, Gulbenes Tautas teātra režisore, Gunta Apele, Sarkaņu pagasta teātra un skolēnu teātra režisore, Rūta Trušele, Madonas pilsētas 1. vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, Elīna Kuple, Madonas Valsts ģimnāzijas režisore.
– Uz novada skati, kas 11. martā notiek Madonas kultūras namā, žūrija izvirzīja Arti Lauvu, Henriju Kārklānu, Madaru Kolneju no Praulienas pamatskolas (skolotāja Vija Miška), Elīnu Taškāni, Līnu Bērzkalni no Ērgļu vidusskolas (skolotāja Dzintra Rudzīte) un Guntu Strodi no Madonas pilsētas 1. vidusskolas (skolotāja Ritma Zujeva), – informē Madonas bērnu un jauniešu centra speciāliste Nadja Niedrīte. – Literāro uzvedumu skatē redzējām 3 uzvedumus: Sarkaņu pamatskolas režisore Gunta Apele bija iestudējusi O. Vācieša „Katra zīle ir koks. Ozols", Varakļānu vidusskolas režiore Jeļena Maijere – I. Ziedoņa „Par mīlestību" un Ērgļu vidusskolas režisore Dzintra Rudzīte – I. Ziedoņa „Kedas". Uz novada skati tika izvirzīts Ērgļu vidusskolas uzvedums „Kedas" pēc I. Ziedoņa darbiem.
Autore: INESE ELSIŅA