25. un 26. jūlijā Madonas pilsētas estrādē risināsies 5. Latvijas elektroniskās mūzikas festivāls „Sintētiskā Sircapziņa 2008", kura mērķis ir attīstīt un popularizēt elektronisko mūziku Latvijā.
Festivālu tā organizatori raksturo kā Latvijas elektroniskās mūzikas svētkus ar neatkārtojamu un unikālu atmosfēru. Tas ir viens no retajiem festivāliem Baltijas valstīs, kur var dzirdēt daudz dažādu elektroniskās mūzikas stilu, un vienīgais festivāls Latvijā, kurā piedalās tikai pašmāju e-mūzikas dīdžeji un producenti.
Par godu 5. festivālam elektroniskā mūzika skanēs uz piecām skatuvēm. Galvenā skatuve tiks veltīta elektroniskajai deju mūzikai, savukārt uz pārējām skatuvēm varēs baudīt dažādus elektroniskās mūzikas žanrus – no chill-out līdz hardcore.
Īpaši atzīmējama ir „Ražots LV" skatuve, kurā Latvijas elektroniskās mūzikas producenti atskaņos pašu radīto mūziku, un skatuve, kas veltīta tikai dīdžejiem – sievietēm. Kopumā festivālā piedalīsies vairāk nekā 70 elektroniskās mūzikas diskžokeju un producentu, tiks pārstāvēti vairāk nekā 25 elektroniskās mūzikas stili, – informē projekta vadītājs Lauris Krievs.
Festivālā „Sintētiskā Sircapziņa 2008" paredzētas arī filmas, netradicionālie teātri, bilžu un gleznu izstādes, videoprojekcijas.
Autore: INESE ELSIŅA