Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sākas glezniecības plenērs “Laisma”

Redakcija

Autors • 30.06.2007.

Sākas glezniecības plenērs “Laisma”
Burtu lielums

No 2. līdz 15. jūlijam septīto gadu ar rajona padomes atbalstu Vestienas pamatskolā notiks starptautiskais mākslinieku plenērs „Laisma". Apmēram 25 dalībnieki strādās trijās meistardarbnīcās: eļļas, akvareļa un kompozīcijas.

– Darbnīcas vadīs māksliniece Agnija Ģērmane un Valērijs Baida, – atklāj plenēra organizatore Maija Jakoviča. – Šogad uz plenēru netiek māksliniece Laila Balode, akvarelistiem būs jāmēģina strādāt patstāvīgi. Vestienas pamatskolā ir labas telpas akvareļglezniecībai (klase ar galdiem, izlietnēm), būs ērti strādāt. Uz plenēru gaidām gleznotāju Vitu Mercu, Juri Ģērmani, divus māksliniekus no Taivanas. Piedalīsies Cesvaines mākslas skolas, Lubānas mākslas skolas skolotāji, mākslinieki no Madonas, Kusas, Vestienas, priecātos, ja mūsu rindās redzētu Varakļānu mākslas skolas skolotājus, jo pēdējos gados viņi plenērā nav piedalījušies.

14. jūlijā pulksten 15 interesenti tiek aicināti uz Vestienas muižas ēku, kur notiks plenēra noslēguma izstāde. Savukārt atvērto durvju diena ikvienam plenēra apmeklētājam plānota sestdien, svētdien no pulksten 10 līdz 14.
– 8. jūlijā apmeklētāji var braukt līdz pulksten 13, jo pēc tam visi plenēra dalībnieki dosies uz Madonas muzeja izstāžu zāli, kur pulksten 14 notiks gleznotāja Valērija Baidas personālizstādes atvēršana, – informē Maija Jakoviča.

Izstādei izvēlēts nosaukums „Deja ar otām". Ekspozīcijā būs skatāmi Valērija Baidas darbi eļļas, akvareļa un grafikas tehnikā.

– Iepriekšējā personālizstāde mums bija abiem kopā, – atgādina Valērija dzīvesbiedre, – tā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā notika 1997. gadā. Šajā izstādē būs jaunākie gleznotāja darbi: Latvijas ainava, portreti, Rīgas līcis. – Jūra Valērijam ir īpaši mīļa tēma, – atklāj Maija Jakoviča. – Viņš ir dzimis ūdens zīmē, var just, ka ūdeņi viņu aizrauj.
Interesanti, ka nesen Valērijs Baida aizsāka vēl kādu tēmu – Saulkrastos viņš šogad gleznoja zirgus. „Saulkrastos jūnijā bija neliels plenērs, tur netālu trenējas jātnieku grupa. To vērojot, Valērijs iedvesmojās gleznot zirgus."

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px