Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Sācies festivāls “Eiropiāde 2011”

Redakcija

Autors • 22.07.2011.

Sācies festivāls “Eiropiāde 2011”
Burtu lielums

No 20. līdz 24. jūlijam Igaunijas pilsētā Tartu notiek 48. starptautiskais tautas deju un mūzikas festivāls „Eiropiāde 2011”. 

Kopā ar 19 citiem Latvijas deju kolektīviem uz festivālu devies arī Ērgļu novada vidējās paaudzes deju kolektīvs “Erla”, deju kolektīva vadītāja Antra Grinberga, mūziķi Mārīte Kovaļevska (akordeons) un Andris Džiguns (bungas). Deju kolektīvs “Rūdis” un “Erla” ir ilggadēji starptautiskā festivāla „Eiropiāde” dalībnieki. Pērn ērglēnieši brauca uz Itāliju, kur Bolzano pilsētā notika „Eiropiāde”, šogad — uz Igauniju, Tartu. 

— Jaunieši jeb deju kolektīvs “Rūdis” šogad uz festivālu braukt nevēlējās, tāpēc kaimiņvalstī uzstāsies deju kolektīvs “Erla”, kopumā no Ērgļiem būsim 9 cilvēki, — informēja Antra Grinberga. — Nākamajā vasarā, kad “Eiropiāde” atkal notiks Itālijā, festivālu apmeklēs arī jauniešu deju kolektīvs “Rūdis”. 

Būtiski, ka Tartu “Eiropiādes” laikā notiks arī Hanzas dienas. Līdz ar to pilsētā būs dažādas izstādes, darbnīcas, plašs aktivitāšu piedāvājums.

Starptautiskā festivāla norises

Ērgļu novada vidējās paaudzes dejotāji “Eiropiādē” ceturtdien uzstājās atklāšanas koncertā, kur kopā ar pārējiem Latvijas dejotājiem izpildīja deju “Cūka driķos”. Kopā ar deju kolektīviem “Miķelis” un “Priekuļi” no Latvijas un dejotājiem no Spānijas un Somijas “Erla” 23. jūlijā dosies uz Valgu, kur sniegs koncertu. Sekos arī draudzības vakars ar igauņu deju kolektīvu. — Tas būs labākais un skaistākais, ko piedzīvosim, — prognozē Antra Grinberga. — Tieši individuālās tikšanās un koncerti ļauj ciešāk sadraudzēties un iepazīt citu tautu kultūru. 

Svētdien ērglēnieši kopā ar pārējiem latviešu dejotājiem Tartu uzstāsies festivāla noslēguma koncertā, kur dejos deju “Pērtiņš”.   

“Mazā Eiropiāde” Dundagā

Lai sagatavotos “Eiropiādes” koncertiem, 2. jūlijā Dundagā uz mēģinājumu bija sabraukuši dejotāji no malu malām — Valdgales, Babītes, Apes, Ikšķiles, Lapmežciema, Ērgļiem, Valmieras, Jelgavas, Priekuļiem, Gulbenes, Alojas un Rīgas. Gatavošanās festivālam notika divas dienas — 2. un 3. jūlijā. Dundagā dalībnieki izmēģināja gan kopīgās dejas — „Cūkas driķos” un „Pērtiņš” —, ko uzstādīt palīdzēja virsvadītāja, Latvijas pārstāve „Eiropiādes” starptautiskajā komitejā Indra Filipsone, gan katrs savas. Pēc mēģinājumiem pirmajā vakarā visi atpūtās ballē, bet svētdien uzstājās koncertā, ko vadīja aktieris Zigurds Neimanis. Neiztrūkstošs bija svētku gājiens un brīvajā laikā — veldze no karstuma jūrā un ezerā.

Starptautiskais tautas deju un mūzikas festivāls „Eiropiāde” tiek rīkots kopš 1964. gada, un Latvijas pārstāvji tajā piedalās kopš 1994. Ik gadu kādā no Latvijas pilsētām notiek „Mazā Eiropiāde”, un tajā satiekas tie kolektīvi, kas brauc pārstāvēt Latviju starptautiskajā festivālā “Eiropiāde”.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.07.2011.

Autore: INESE ELSIŅA

Foto no kolektīva arhīva. 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px