Decembris Braku muzejam ir svētku mēnesis, jo noslēdzas R. Blaumaņa literārās prēmijas 7. konkurss.
Arī šogad 3. decembrī uz Ērgļiem tuvus un tālus ceļus mēroja skolēni no visas Latvijas, lai saņemtu atzinības un uzzinātu, kuri šogad bija paši labākie.
Pasākuma dienā lietus mākoņi bija aizklīduši, vēji pierimuši un debesīs gaiša iemirdzējās saule. Tas radīja īpašu svētku izjūtu. Brakos jau rīta agrumā kurējās krāsns, smaržoja tēja, un katrs tika mīļi gaidīts paciemoties muzejā. Divi jautri velniņi (Inese Kolneja un Brigita Erele no Praulienas) aicināja atraktīvi darboties, dziedāt un pat dejot. Vadītāja Anna Kuzina pastāstīja par Blaumani un Brakiem, un kopīgi lielo domrakstu mapē katrs vēlējās atrast savējo – konkursam rakstīto.
Pēc Braku apmeklējuma bija piemiņas brīdis Blaumaņa kapos, godinot rakstnieku un sakot lielu paldies. Klātesošos uzrunāja rakstniece Inguna Bauere. Pie pieminekļa palika kvēlojošas sveču gaismiņas un ziedi Blaumanim.
Konkursa noslēguma sarīkojumu vadīja Ērgļu novada kultūras darba organizatore Sandra Avotiņa. Šī diena bija arī grāmatas „Blaumanis mācīja labu vien" atvēršanas svētki. Izdevumā apkopoti vairāk nekā 60 veltījuma dzejoļi Rūdolfam Blaumanim, Saulcerītes Vieses un Ilzes Indrānes esejas un 23 skolotāju radošie darbi „Mans Rūdolfs Blaumanis". Ir izmantoti R. Blaumaņa memoriālā muzeja „Braki" krājuma materiāli – fotogrāfijas, dzejoļi, no tiem vairāki ir atrodami tikai rokrakstā vai muzeja viesu grāmatā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.12.2011.
Autore: ZINTA SAULĪTE,
Braku muzeja speciāliste
ILZES DAUGIALLO foto