Aizvadītajā piektdienā Somijas un Baltijas tūres ietvaros Madonas pilsētas kultūras namā ar koncertu viesojās kvartets „QUATUOR IXI", kura sastāvā uzstājās trīs izcili franču džeza skatuves pārstāvji – Režiss Ibī (vijole), Irēna Lekoka (vijole), Gijoms Ruā (alts) un čellists Atsuši Sakai no Japānas.
Kvarteta vadītājam Gijomam Ruā šī bija jau otrā tikšanās ar Madonas publiku. Viņš Madonā viesojās arī pagājušajā gadā grupas „Amarco" sastāvā, un, ņemot vērā Madonas novada pašvaldības (iepriekš rajona padomes) jau ilgstošo sadarbību ar Francijas institūtu (kādreizējo kultūras centru) Latvijā, kā arī SIA „Hartmann" atbalstu, Somijas un Baltijas tūrē atkal tika iekļauta Madona. Šoreiz klausītājiem bija lieliska iespēja dzirdēt kvartetu „QUATUOR IXI" – starptautiska mēroga māksliniekus, viņu kompozīcijas, tikpat krāsainas kā rudens, kas todien iestājās, augsto improvizācijas un saspēles mākslu, gara lidojumu un instrumentu bezgalīgās iespējas.
Arī paši mākslinieki pēc koncerta, tiekoties ar Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieci Daigu Elgu Ābolu, atzinīgi vērtēja Madonas publikas ieinteresētību un atvērtību. – Mums bija viegli jums muzicēt – bija pateicīgs skatuves iekārtojums, kas ļāva skaņai plūst pie skatītāja, ieinteresēta un atsaucīga publika, kas sagādāja prieku, – sacīja Gijoms Ruā, dažos vārdos pastāstot arī par savu kolektīvu: – Ar Režisu Ibī mēs kopā muzicējam jau gadus 18, pirms 10 gadiem mums pievienojās Irēna. Pats jaunākais kvarteta dalībnieks ir Atsuši, kas mums pievienojās pirms gada. Viņš Parīzē ir studējis un šeit uzturas jau ilgāku laiku.
Sestdien kvartets koncertēja „Baltajā flīģelī" Siguldā, bet pēc tam, turpinot koncerttūri, devās uz Tartu.
Autore: BAIBA MIGLONE