20. martā Valmieras kultūras centrā noslēdzās IV Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalījās 30 orķestru.
Četrās grūtības pakāpes grupās tika piešķirtas sešas pirmās vietas, astoņas otrās un trešās vietas. Par konkursa uzvarētājiem III grupā kļuva Madonas kultūras nama pūtēju orķestris „Madona" (diriģents Andrejs Cepītis) un Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Pēteris Vilks); II grupā – Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestris „Tālavas taurētājs" (diriģenti Gvido Brenčevs un Jānis Akulis) un Kauguru kultūras nama pūtēju orķestris „Jūrmala" (diriģenti Jānis Kaģis un Viesturs Galenieks). I – augstākās grūtības pakāpes – grupas uzvarētāji ir Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (diriģents Jānis Puriņš) un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Retenais un Andis Karelis).
Konkursu rīkoja Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs.
Autore: INESE ELSIŅA