Pavasaris, atmoda, gaisma un ziedonis. Tas viss paceļ mūsu noskaņojumu un dod jaunu sparu dzīvei. Taču pretstatā tam mēs neizbēgami saduramies ar dzīves realitāti, kas vairāk vai mazāk mūs dara bažīgus, nomāktus, pat bezcerīgus.
Pavasaris priecē, un tomēr trūkst sirdsmiera, dvēseliskas stabilitātes izjūtas. Bet ir cerība. Bez mūsu spēka, prāta un spējām ir vēl kaut kas. Ir vēl lielāks Spēks. Ir prieks, miers un cerība!
Par šīm tēmām 23. maijā pulksten 19 Dzelzavas kultūras namā un 24. maijā pulksten 16 Madonas mūzikas skolas Laimas zālē ar programmu „Dziesma dvēselei" mūs vēlas uzrunāt kamerkoris „Pērle", vīru vokālais kvartets „Lux Vitalis" un solisti – Indra Ābeltiņa (flauta) un Alita Blauberga (klavieres), atskaņojot gan latviešu, gan ārzemju komponistu darbus.
Minētie izpildītāji Madonas novadā nav gluži sveši. Mēs viņus varam atpazīt pēc 1. Ev. Jēzus draudzes jauniešu ansambļa un jaunu puišu vokālā kvarteta koncertiem gan Madonā, gan Cesvainē, gan Dzelzavā. Pie tam daļai dalībnieku ir tieša saistība ar Dzelzavu, un daži ir Cesvaines mūzikas skolas absolventi. Intensīvi turpinot savulaik aizsākto un izveidojot sadarbību ar pieredzējušo un pašaizliedzīgo māksliniecisko vadītāju Ilgu Radziņu bērnu un jauniešu centra „Rīdze" paspārnē, darbs ir pilnveidojies. Tiek sniegti koncerti gan Rīgā, gan citviet Latvijā. Vokālais kvartets regulāri piedalās vokālo ansambļu skatēs, arī šogad martā 1. Latvijas vīru vokālo ansambļu konkursā Madonā, kur ieguva 1. pakāpes vērtējumu. Taču tas nav viņu pašmērķis. Mērķis ir uzrunāt klausītājus, dāvāt gaišus un cerības piepildītus mirkļus, liecināt par dzīves nezūdošajām pamatvērtībām, priecēt nopietnās, bet izjustās un paliekošu iespaidu sniedzošās mūzikas cienītājus.
Aicinām ikvienu kaut uz brīdi izrauties no nospiedošās gaisotnes, ko sagādā individuālās problēmas, ekonomiskā krīze un priekšvēlēšanu laiks, un izbaudīt iespēju gūt iedrošinājumu, dvēselisku pacēlumu, sirdsprieku un ticību nākotnei. Uz tikšanos koncertos!
Autors: JURIS NEIMANIS